Sultangazi

Başkan Altunay’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Başkan Altunay’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Ramazan ayının önemine değinen Başkan Altunay bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, yayınladığı bayram mesajında:

 

Saygıdeğer Sultangazili Hemşehrilerim!

Dini bayramlar; aynı inancın çatısı altında bizleri birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren ilahi armağandır.

Bu ilahı armağanın sevincini ve coşkusunu içimizde hissederek gönüllerden gönüllere, evlerden evlere taşıyalım. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştıralım. Yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onaralım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatalım.

Sultangazi Belediyesi olarak bu Ramazan ayında da on binlerce kişiye iftar ve gönül sofralarını açtık. Belediyemizin yanında kurduğumuz Selçuklu Obası’nda hemşehri derneklerimizi ağırladık. Atatürk Bulvarı üzerinde kurduğumuz iftar çadırında ise hep birlikte oruçlarımızı açmanın hazzını yaşadık. Ramazan’ın manevi ruhuna uygun programlarla vatandaşlarımızla buluştuk.

Ramazan’ın coşkusunu Anadolu’dan Trakya’ya oradan Balkanlara ve Filistin’e taşıdık. Filistin’in Kudüs kentindeki Mescid-i Aksa’da iftar sofrası kurarken, kardeşlik köprüsünü Bulgaristan ve Makedonya’ya uzattık. Anadolu’da Şırnak, Diyarbakır; Trakya’da ise Tekirdağ ve Edirne’de iftar sofraları açtık.

Sultangazi Belediyesi olarak Ramazan Bayramı hazırlıklarımızı da tamamladık. 7/24 mesai ile sizlerin huzur, güven ihtiyaçlarınız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimiz gıda satışı ve üretimi yapan imalathanelerde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Öte yandan ilçedeki tüm camilerin temizliği yanında avizelerinin de bakımını yaptık.

Değerli hemşehrilerim;

Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Sevincimiz yeni sevinçlerin toprağı olsun. Huzurumuz nice huzursuzlukların çaresi; mutluluğumuz dünyanın dört bir yanındaki acılara teselliler sunsun!

Bu duygularla, mübarek Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle; bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.

 Cahit ALTUNAY / BELEDİYE BAŞKANI

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top