Sultangazi

Başkan Altunay’dan Kardeşlik İftarı

Altunay “Ramazan Ayı Kardeşlik Ayıdır”

Sultangazi Belediyesi, ilçe protokolünü iftar yemeğinde bir araya getirdi. Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, “Ramazan ayında bolluğun, bereketin ve kardeşliğin en güzelini birlikte yaşıyoruz” dedi.

Altunay'dan kardeşlik iftarı  (85)

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Sultangazi Belediyesi, ilçe protokolünü iftar yemeğinde buluşturdu. Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda düzenlenen iftar yemeğine İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.

Altunay'dan kardeşlik iftarı  (71)

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçede Ramazan ayının manevi atmosferinin en güzel şekilde yaşadıklarını söyledi. Başkan Altunay, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayını da etkinliklerimizle dolu dolu geçiriyoruz. Ramazan ayında bolluğun, bereketin ve kardeşliğin en güzelini birlikte yaşıyoruz” dedi.

Başkan Altunay konuşmasında birlik ve beraberliğinin önemine de dikkat çekti. Başkan Altunay, konuyla ilgili  şu açıklamalarda bulundu:

“Toplumun her kesimi, ‘Ülkemize ne katabiliriz, ne üretebiliriz?’ diye düşünmeli. Bütün herkesin diğer kardeşine dargın olmaması, küs olmaması için ne yapılması gerekiyorsa yapmalı. Kardeşlik ve huzurun sürmesi, ülkemizin kalkınması için üzerimize düşeni el birliğiyle yapmalıyız. Nitelikli kimlikli insanlar yetiştirelim ve ilçemizi yaşam kalitesi yüksek ilçelerden biri olduğunu herkese söyletelim.”

Altunay'dan kardeşlik iftarı  (100)

Ramazan Etkinlikleri

Sultangazi Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerindeki alanda Ramazan ayının maneviyatına uygun etkinliklerini de sürdürüyor. Burak Sezen’in çocuklar için hazırladığı eğlence programlarının düzenlendiği etkinliklerde Özgür Çoban da şiir dinletileriyle yer aldı. Tiyatrocu Münib Engin Noyan’ın gönül sohbeti sunduğu bir başka Ramazan akşamında ise Ziyafet Sofrası isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Sanatçı Ömer Karaoğlu’nun tasavvuf konseri verdiği etkinliklerde ayrıca Ömer Tuğrul İnançer de sıcak sohbetiyle Sultangazililerin konuğu oldu. Etkinlikler, Ramazan ayı süresince ve bayramda da devam edecek.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top