Sultangazi

Başkan Altunay, İş Adamları ve Müteahhitlerle Bir Araya Geldi

 Başkan Altunay, İş Adamları ve Müteahhitlerle Bir Araya Geldi 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, sivil toplum kuruluşları ve ilçede faaliyet gösteren sektör temsilcileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Altunay’ın bu sefer ki konukları iş adamları ve müteahhitler oldu.

Sultangazi Belediyesi düzenlediği programda iş adamları ve müteahhitlerle bir araya geldi. Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Dursun, Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat ile iş adamları ve müteahhitler katıldı.

Başkan Altunay programda Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmasında gündeme ilişkin düşüncelerini de açıklayan Başkan Altunay, “Bu sefer, millet kendi anayasasına oy veriyor. Bu güne kadar 60’lı yıllarda 80’li yıllarda yapılan anayasalar neyse onlara göre yönettik onlara uyduk. Ama bugün bu değişim sürecinde birçok sıkıntılar oldu, birçok problemler, bu sistem içinde yaşandı” diye konuştu.

Koalisyonlarla kurulan hükümetlerin ömrünün  uzun olmadığına dikkat çeken Başkan Altunay, “Sürekli yenilenen seçimler dolayısıyla bu ülke hep kaybetti. Birileri aya çıkarken biz hala hükümet kurmakla cumhurbaşkanı başbakan kavgasıyla vakit kaybettik. İstiyoruz ki artık bu sistem ile iki başlılık ortadan kalksın” dedi.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Dursun ise anayasa değişikliğini anlattı. 18 Madde ile ilgili davetlileri bilgilendiren Dursun, 16 Nisan’da gerçekleşecek olan halk oylamasında güçlü bir “evet” çıkacağını söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ise yaptığı konuşmada, Sultangazi’nin nabzının istikrardan yana olduğunu söyledi. 16 Nisan’da Sultangazililerin “evet” diyeceğini de sözlerine ekleyen Civan, “Bugüne kadar ülkemizde 65 hükümet kuruldu. Bu ülkemizde yaşanan istikrarsızlığı gösteriyor. AK Parti iktidarına kadar her gelen hükümetin ortalama yaşı 15 ay. Yani başladığı bir projeyi bitirmeden bir hükümet sonlandı. Cumhurbaşkanlığı sistemine evet deme nedenimiz istikrarı sağlamaktır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel ise, Türkiye’nin ve milletin geleceği için partisinin ‘evet’ kararı verdiğini hatırlattı. Özel, “Ülkemiz son zamanlarda büyük badireler atlattı. Ülkemizi bölmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat ise istikrarın önemine değindi. Polat, “Ülkemizin varlığı, bütünlüğü ve beraberliği için kim neyMilliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özeli düşünüyorsa düşünsün yüreğini ortaya koymalıdır. 16 Nisan’da ülkemizin geleceği için vicdanımızın sesini dinleyerek bir karar vereceğiz” dedi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top