Sultangazi

Başkan Altunay Hizmete Yeniden Aday

Başkan Altunay Hizmete Yeniden Aday

Başkan Altunay Hizmete Yeniden Aday

 Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle AK Parti İstanbul belediye başkan adayları tanıtıldı. Tanıtım töreninde Sultangazi Belediyesi kurucu Başkanı Cahit Altunay, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde yeniden AK Parti Sultangazi Belediye Başkan adayı oldu.

erdoğan adayları beliriedi_82T2240

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen törenle partisinin İstanbul belediye başkan adaylarını tanıttı. Tanıtım töreninde Sultangazi Belediyesi kurucu Başkanı  Cahit Altunay, 30 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den  ikinci kez Sultangazi Belediye Başkan Adayı gösterildi.

 erdoğan adayları beliriedi_82T2278

“Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganı ile kürsüye çıkan Sayın Erdoğan,  kamuoyuna tanıtacakları ilçe belediye başkan adaylarının İstanbul’a hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, “Yeniden aday olan arkadaşlarımıza, ilk kez aday olan arkadaşlarımıza, seçim sürecinde ve vazifeyi devraldıktan sonraki 5 yıllık süreçte başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“İstanbul  ‘çok farklı bir bahara’  hazırlanıyor. İstanbul, 30 Mart akşamı başlayacak ve 5 yıl boyunca inşallah hiç sona ermeyecek yeni bir baharın, yeni bir ilkbaharın coşkusunu yaşıyor. Salon buna şahit, Türkiye’nin en büyük salonu buna şahit. Büyükşehriyle, ilçeleriyle, İstanbul yeni ve yeniden bir fethi mübinin heyecanını yüreğinde taşıyor. Şunu unutmayın sevgili kardeşlerim: Bizim için her gün, yeni bir gündür. Bizim için her başlangıç, yeni bir başlangıçtır. Yunus Emre’nin söylediği gibi, ‘Biz, her dem yeniden doğan gönül neferleri, gönül fatihleriyiz’. Biz, asırlardır devam eden bir yürüyüşün mirasını devraldık, inşallah asırlarca devam edecek bir kutlu yürüyüşün sahipleri olarak hiç bitmeyen, hiç tükenmeyen, asla ara vermeyen bir hizmet yarışında, son nefesimize kadar ülkemize, milletimize, şehirlerimize hizmet üreteceğiz. Biz bu millete, efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu hizmetimize devam edeceğiz”

Başbakan Erdoğan İstanbul’a yönelik yapılan yarımlar hakkında bilgi verdi, gündemin sıcak konuları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının ardından İstanbul ilçe belediye başkan adaylarının özgeçmişleri okunarak tek tek platforma çağrıldı. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top