Genel

Bakırköy’de CHP coşkuyla Karşılandı

Bakırköy’de CHP coşkuyla Karşılandı

Bakırköy’de CHP coşkuyla Karşılandı

salıcı ve sarıgül-bakırköyde-_MG_0072

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül Bakırköy’de vatandaşlara seslendi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren, Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşecek mitinge vatandaşlar akın etti. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü mitingin yapılacağı Bakırköy Özgürlük meydanına ulaşıncaya kadar İncirli Caddesi üzerinde araç konvoyları ile vatandaşlar karşıladı. Halkın büyük ilgisi altında Salıcı ve Sarıgül Bakırköy Özgürlük Meydanı’na 2 saat gecikmeli olarak ulaştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, kendilerine halkın gün boyu gösterdiği ilgiyi işaret ederek İstanbul Belediye Başkanlığı’nın değişim vakti geldi dedi.

salıcı ve sarıgül-bakırköyde-1551672_342064809266468_1443143242_n

  Sultangaziden    Av.Ali Acar  Katıldı 

CHP ilin ve Sarıgülün programlarına fırsat buldukça katılan Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Av.Ali Acar  Bakırköy mitinginde ekibiyle beraber yerini aldı .

salıcı ve sarıgül-bakırköyde-_MG_0076

“Çalışa çalışa kazanacağız

“İstanbul il merkezinin açılışına 4 saat geçilmiştir.  bugün de 2 saat geciktik. kusura bakmayın biz bundan sonra hiçbir mitinge sizin bu sevginiz olduğu sürece zamanında başlatamayacağız. Öyle görünüyor. Yollarda evlerde yurttaşlarımız sevgi gösterilerinde bulunuyor yılmak yok biz çalışa calışa kazanacağız. Görünen o ki Kadir bey’in emeklilik vakti geldi. Biz bedavaya konmaya gelmedik. Onların 20 yılda yapmadıklarını İstanbul’da 5 yılda yapacağız. Sayın başkanımız İstanbul’u alıp Ankara’da iktidarı sayın Kılıçdaroğlu’na hediye etmeye hazır.  Bugün Bakırköy’de on binler var yarın  başka bir ilçemizde olacağız.  2 gün önce Kartalday’dık. Dün Manisa’daydık bugün Bakırköy’deyiz.  Her gün bir mitingimiz var her zaman mücadeleyi daha yükseklere taşıyoruz. Siz 30 Mart’ta Mustafa Sarıgül’ü belediye başkanı yapmaya hazır mısınız?  Peki siz 31 mart günü Kemal Kılıçdaroğlu’nu fiilen başbakan yapmaya hazır mısınız? Değerli dostlarım ben Mustafa’yı getirdim Ankara’da da Kemal var. Bu kampanya Mustafa Kemal’in kampanyası olacak.”

“80 gün var, yorulmak yok”

Aydınlarımızı hapse attılar. 8 tane milletvekilini hapse attılar. Kendi yaptıkları yasaları kendileri cignediler. Kendi yaptıkları referandumun sonucuna kendileri ihanet ettiler. Devletin çivisi çıktı önce İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çivisini çakacağız sonra bu devletin çivisini Kemal Kılıçdaroğlu çakacak. Değerli arkadaşlarım 80 gün var yorulmak yok bize. 80 gün uyumasak bir sey olmaz bize. 80 gün boyunca yılmadan çalışırsak hiçbir şey olmaz bize ama Tayyip Erdoğan’a  bir sey olur arkadaşlar. Sen çalışırsan sen uyumazsan sen komsunu ikna edersen Cumhuriyet Halk Partisi’ne neden oy vermesi gerektiğini anlatırsan Tayyip Erdoğan oturduğu yerde rahat rahat oturamaz.

Salıcı’nın ardından kürsüye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül geldi. Sarıgül konuşmasının ilk bölümünü İstanbullulara verdiği müjdelere ayırdı.

“Çılgın değil akıllı projeler”

“Bilimi, teknolojiyi en iyi şekilde kullanacağız” diyen Sarıgül, ulaşım sorununu mutlaka ama mutlaka kademeli olarak çözeceğini söyledi.

Sarıgül, bazılarının “çılgın projelerle geliyoruz” dediğini belirterek “Hayır, biz bu meydandan diyoruz ki çılgın değil, bilimin, fenin, teknolojinin emrettiği akıllı projelerle geliyoruz. Onlar daha Sarıgül’ü tanımıyorlar. Projelerimizde öyle bir noktada olacaklar ki neye uğradıklarını şaşıracaklar” dedi.

salıcı ve sarıgül-bakırköyde-_MG_0089

Mustafa Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hepinizden ricam şu: Buradan evinize giderken yolda bir engelli görüyorsanız ona elinizi uzatın, görme engelli görüyorsanız bu mübarek kandil gününde onun elinden tutun. Şunu unutmayın düşmeyen kalkmayan bir tek Allah. İstanbul’da bilim ve teknolojiyi en öne çıkaracağız. Özellikle gençlere sesleniyorum: Bilim ve teknolojide bir seferberlik başlatalım. İstanbul’u bilim ve teknolojide bir dünya markası yapacağız. Özgür ve mümkün olan her noktada internet istiyorsanız 30 Mart akşamı namuslu, güzel oylarınızla alın terinizle inşallah biz kazanacağız. İstanbul’da özellikle emeklilerimiz için projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız için neler yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağız. Binlerce arkadaşlarımızla çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak.”

 İstanbul’da İnternet ücretsiz

 Bilim ve teknolojide İstanbul’u dünya markası yapacaklarını söyleyen Sarıgül “Sosyal medyada sizlerden bir abiniz olarak destek bekliyorum. En ufak şeklide Sayın Kılıdaroğlu’nun, Sarıgül’ün adı çıkınca bakıyorsunuz ki, 7 bin kişiyi profesyonel olarak maaşlı tutmuşlar, paraları çok, kutuları da çok. Bizim yüreğimiz var. Özgür internet istiyorsanız, internetin yasaklanmasını istemiyorsanız mümkün olan her noktada ücretsiz internet istiyorsanız, 30 Mart akşamı güzel oylarınızla inşallah biz başaracağız” dedi.

“İstanbul’un tarihi dokusunu geleceğe taşıyacağız”

İstanbul’un coğrafi ve tarihi konumunu, kültürel değerlerini hep birlikte planlayacaklarını ve İstanbul’u çok güzel bir noktaya taşıyacaklarını belirten Sarıgül, “İstanbul’un havasını, suyunu, denizini, toprağını, yeşilini, ormanını, en iyi şekilde biz koruyacağız. İstanbulumuzun kimliğini, kültürünü, tarihi dokusunu geleceğe hep birlikte taşıyacağız” diye konuştu.

Kentsel dönüşümde herkesten onay alınacak

Kentsel dönüşümü mutsuzluk olmaktan çıkarmanın zamanının geldiğini ifade eden Sarıgül, bir bölgenin yüzde yüzünün onayı alınmadan o bölgeden kentsel dönüşüm kapsamında hiçbir binanın yıkılmayacağını söyledi.

Trafik çilesine son

Sarıgül, İstanbul’da ulaşım sisteminin kilitlendiğini, trafiğin yürümediğini belirterek ulaşımdaki sorunları bitireceklerini, vatandaşların evlerinden işlerine, işlerinden evlerine giderken trafik sorununu düşünmeyeceklerini söyledi.

Depreme karşı önlemler

Sarıgül, İstanbul’da olması muhtemel bir depreme karşı 20 yıldır şehri yönetenlerin önlem almadığını, belediye başkanı olması halinde İstanbul’daki depremin zararlarına karşı önlem alacağını söyledi. Mustafa Sarıgül, “İstanbul’da depremin tedbirini alacağım ama 30 Mart’ta sandıktaki depremi engelleyemem” dedi.

“Herkes 3 kişiyi ikna etsin”

Herkesten, miting alanından ayrıldıktan sonra “3 kişiyi ikna etmesini” isteyen Sarıgül, artık daha fazla çalışmaları gerektiğini dile getirdi. Sarıgül’ün konuşması sık sık “Çare Sarıgül”, “Çalışa çalışa kazanacağız”, “Halkçı Sarıgül”, “Ele ele kol kola omuz omuza” ve “Zamanı geldi” sloganlarıyla kesildi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top