Genel

Bakan Bağış, Sultangazililerle sahurda buluştu

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen sahur programına katıldı…

 

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği sahur programında Sultangazililerle bir araya geldi. Sultangazi Belediyesi Ramazan etkinlik alanında düzenlenen program öncesi AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Murat Atım ve Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topcu ile birlikte etkinlik alanında bulunan stantları gezdi. Sultangazispor stantını da ziyaret eden Bakan Bağış’a burada kulüp Başkanı Osman Cengiz tarafından Sultangazispor atkısı hediye edildi.

W.SK.F Egemen Bağış’ı Karşıladı 
Dünya Shotokan Karete Fedaresyonu (W.S.K.F) Türkiye Başkanı Zülfükar Yeşil ve Yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu programda Egemen Bağış’a Japonya’da düzenlenecek olan Dünya Karete Şampiyonası İle İlgili Bilgilre Verdiler Destek İstediler Ve W.S.K.F Tshort’ü hediye ettiler.

zülfükaryeşil

Radyo 7 Program Yapımcısı Umut Öztürk’ün etkinlik alanında yapmış olduğu canlı yayına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, program sonrası bir süre vatandaşlarla çay içip sohbet etti.

Ramazan etkinlik alanında düzenlenen sahur programına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış gelişen ve büyüyen Türkiye’de Ramazanın hazzını yaşadıklarını kaydetti. Bağış, İstanbul’un, ramazanın en güzel yaşandığı şehirlerden biri olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

 

“Türkiye farklı bir noktada, bugünü sizlerle birlikte başardık. Türkiye’de hem ekonomik kalkınmayı hem sosyal kalkınmayı sizlerle beraber sağladık. Ama bunları yaşayamayan kardeşlerimiz var. Mısır, Suriye, Filistin, Somali, Arakan’da maalesef ramazanın hazzını yaşayamayan kardeşlerimiz var. Bir yandan halimize şükredeceğiz, bir yandan da duaların kabul olduğu bu anda onları da dualarımızdan eksik etmeyeceğiz”

 

Avrupa’daki ülkelerin Türkiye’ye imrendiğini anlatan Bağış, birçok ülkenin Türkiye’nin yakaladığı gelişme ivmesini yakalamak istediğini söyledi. Bağış, “Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor, Türkiye bölgesinin parlayan yıldızı oldu. Türkiye mazlumların sesi ve dünya vicdanın adeta haykıran sesi haline geldi. Mazlumların sesi olurken, zalimlerinde kabusu oldu. Onun için Türkiye’nin kalkınmasından rahatsız olan çevreler ülkemizin içerisine fitne sokmak istediler. Kardeşi kardeşe kırdırtmak ve bizim huzurumuzu bozmak istediler. Ama bu milletin sağduyusu, duyarlılığı, zamanındaMenderes’i astınız, Turgut Özal’ı zehirlediniz. Ama Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz’ diyen Kazlıçeşme’de ki o milyonların haykırışı, Anadolu’nun oyuna ve namusuna sahip çıkması küresel bazı oyunları bozdu. O çevrelerin Türkiye’de başaramadıklarını bugün Mısır’da başardıklarını görüyoruz. Mısır’da kardeşi kardeşe kırdırtmaya kalkıyorlar” dedi.

 Beyaz Hareket Sürpriz Doğum Günü 

AB Bakanı Egemen Bağış ayrıca 23 yaşına giren Beyaz Hareket Derneği Teşkilatlanma Başkanı Nedim Kalın’ın doğum günü pastasını keserek, yeni yaşını kutladı.

beyazhareket

Bağış konuşmasının sonund Türkiye’nin sadece 2023 değil, İstanbul’un 600. fetih yılı olan 2053 ve Türklerin Anadolu’ya girişinin bininci yılı 2071 için de büyük hedefleri olduğunu kaydetti.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top