Bağcılar

Bağcılar’da Başbakan Erdoğan’a sevgi seli

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Giresunlular Bağcılar’da Buluşuyor’ programında büyük bir sevgi gösterisiyle karşılandı. Başbakan Erdoğan kendisine yoğun tezahürat yapan davetlilere eşi Emine Erdoğan ile birlikte karanfil dağıtarak karşılık verdi. Ünlü pop sanatçısı Rafet El Roman gecenin ilerleyen saatlerinde sahne olarak birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı. Giresun’u ziyaretinde tarihi bir manzara ve muhteşem bir ilgiyle karşılaştığını anlatan Erdoğan, “Giresun genci, yaşlısı, kadınıyla o meydanı doldurdu.” dedi. Giresunlulara iki de müjde veren Erdoğan, 2013 yılı destek ödemesi olan 800 milyon liranın 15 Mart’a kadar üreticilerin hesabına yatacağını söyledi. Erdoğan ayrıca havalimanı şantiyesini inceleyerek hızlandırılması talimatını verdiğini belirterek Ordu ve Giresun havalimanının bu yılsonuna kadar biteceği müjdesini verdi.  Konuşması sık sık tezahüratla kesilen Erdoğan, asrın hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek şunları söyledi: “Karadeniz sahil yolunu bitirdik. Havalimanı yapıyoruz.  Bu çalışmalarla birlikte Giresun’u Havalimanı ile modern dünya ile buluşturacağız. Giresun ile İstanbul arasındaki mesafe kısalacak. İki şehir arasındaki ulaşımı 1 saatin altına düşüreceğiz.”

Eskiden gemiyle yola çıkanların yolun uzun olması sebebiyle yorganlarını alarak kemençe eşliğinde yola çıktıklarını hatırlatan Erdoğan, “Çok şükür o günler geride kaldı. İstanbul’dan Giresun ve Hopa’ya konforlu ve güvenli bir karayolu yaptık.” diye konuştu. Erdoğan, yıllık 3 milyon kapasiteli havalimanı tamamlandığında Giresun’un Karadeniz’in parlayan yıldızı olacağını kaydetti.

 2023 HEDEFLERİNİ TEK TEK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

“Yorulduk, işimiz bitti demiyoruz, Türkiye’de daha yapılacak çok iş var” diye konuşmasını sürdüren Erdoğan, “Uzun ince bir yoldayız yürüyoruz gündüz gece. Hedefimiz 2023. Daha çok çalışarak inşallah 2023 hedeflerini tek tek gerçekleştireceğiz. Arkamızda bir miras ve vizyon bırakacağız. 2053 hedeflerine koşmalarını isteyeceğiz. Çünkü 1453 İstanbul’un fethi. 2053 çok önemli. 2071 hedeflerine yavrularımızın koşmasını isteyeceğiz. “ dedi.

ALLAH’TAN BAŞKA KİMSENİN KARŞISINDA EĞİLMEYİZ

Allah’tan başka kimsenin karşısında eğilmeyeceklerini ve kefenini alarak yola halkıyla birlikte çıktığını kaydeden Erdoğan, Peygamber Efendimizin “Kişi sevdiği ile beraberdir” Hadis-i Şerifine de atıfta bulunarak tek tek büyük hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini anlattı . Erdoğan, ”Çok daha büyük hayallerimiz var. Türkiye’yi bu kutlu yürüyüşünden hiç kimse alıkoyamayacak. Allah’ın izniyle önümüzdeki tüm engelleri aşacak, zincirleri kıracak geleceği inşa edeceğiz.”diye konuştu. Erdoğan, montajlar, kasetler ve kirli oyunların kendilerini istikametlerinden döndüremeyeceğini söyledi.

3 MİLYAR FİDAN DİKTİK

3 milyar fidan dikmiş bir iktidar olduklarını vurgulayan Erdoğan, kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de yol kenarlarını ağaçlandırdıklarını ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da bu uygulamayı devam ettirdiğini anlattı.

30 MART’TA YÜKSELEN SEDAYI TÜM TÜRKİYE KONUŞACAK

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da, 752 bin 250 nüfusuyla İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bağcılar’a hizmet verme fırsatı veren Allah’a şükrettiğini belirtti. Dünya lideri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Çağırıcı, şunları söyledi; “Bilgi Evleri, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi, Engelliler Sarayı ve Gençlik Merkezi ile engellilerimize kadınlarımıza çocuklarımıza hizmet veriyoruz.”

30 Mart’ta yükselen sedayı tüm Türkiye’nin konuşacağını ifade eden Çağırıcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Yalnızca dostlarımızın ve tanıdıklarımızın değil, bu ülkenin güzelliğini arzu eden herkesten vekalet isteyeceğiz. “

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan ise yaptığı konuşmada Giresun’a yaptığı hizmetler için hemşehrileri adına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a şükran duyduğunu ifade etti.  Turan, “Sayın Başbakanım sizi burada ağırlamak bizim için büyük bir şereftir. “ dedi.

Programa Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Milletvekilleri Nurettin Canikli, Ünal Kacır, Hüseyin Bürge, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk’ün yanı sıra binlerce davetli katıldı.

Programda ayrıca sahne alan ünlü sanatçı Rafet El Roman binlerce davetliye müzik ziyafeti verdi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top