Bağcılar

BAĞCILAR, YENİDEN LOKMAN ÇAĞIRICI DEDİ

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, toplam 500 bin 165 seçmenin bulunduğu Bağcılar’da oyların yaklaşık yüzde 60’ını alarak yeniden Belediye Başkanı olma hakkını kazandı

30 Mart yerel seçimlerinde yaklaşık yüzde 60 oy alarak yeniden Bağcılar Belediye Başkanı seçilen Lokman Çağırıcı, gecenin ilerleyen saatlerinde binlerce kişi tarafından karşılandı. Bağcılar Meydanı’nda hemşehrilerine seslenen Çağırıcı, destek olan herkese teşekkür etti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, toplam 500 bin 165 seçmenin bulunduğu Bağcılar’da oyların yaklaşık yüzde 60’ını alarak yeniden Belediye Başkanı olma hakkını kazandı. Başkan Çağırıcı, seçim gecesi binlerce Bağcılarlı tarafından karşılandı.

DSC_1475

 

Gecenin ilerleyen saatlerinde Bağcılar Meydanı’na gelen Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı, binlerce kişi Türk Bayraklarıyla karşıladı. “En büyük Başkan bizim Başkan” şeklinde slogan atan partilileri selamlayan Başkan Çağırıcı, “Bir kez daha Rabbimize hamdolsun. Dualarımızı kabul etti. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi gururlanıp kibirlenmeden işimizin başına dönecek, hizmetimize devam edeceğiz. Bu başarımızda emeği olan tüm hemşehrilerime ve ilçe teşkilatıma teşekkür ediyorum” dedi.

YÜZDE 90 GÖNÜLLERE GİRDİK

Başkan Çağırıcı, 85 gün önce seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Bizim ilk hedefimiz Bağcılar’daki hemşehrilerimizin gönüllerine girmekti. Çok şükür onu da başardık. Yaptırdığımız ankette belediye çalışmalarımızdan yüzde 90 oranında memnuniyet çıktı. Seçim sürecindeki heyecanımıza ortak olduğunuz ve İstanbul’un en büyük ilçesi Bağcılar’da bize güzel sonucu yaşattığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Yaşadığı iki seçimde de hiçbir partiyle ve adayla polemiğe girmediğini ifade eden Başkan Lokman Çağırıcı, “Biz, gönül kırmaya değil, gönül almaya geldik. Kimin ne dediği değil, bizim ne dediğimiz önemli dedik. Başbakanımızın güzel bir sözü vardır: ‘Biz kısa değil uzun maraton koşucularıyız, gelecek seçim için değil, gelecek nesiller için belediyecilik yapıyoruz’ der. İşte biz de böyle diyerek yola çıktık. 30 yıl siyaset ve 15 yıl belediyecilik yaptığım Bağcılar’da sürekli olarak en güzel sonuçları aldık.” dedi.

DSC_1954

HESAPLARI TUTMADI

Başkan Lokman Çağırıcı, bu seçimlerde bazı grupların farklı oyunlar oynadığını belirterek, “AK Parti’nin seçimlerinde mağlup olması için farklı hesaplar yaptılar. Ancak hiç biri tutmadı. Onların bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardı. Bizler, yola çıkarken, mazlumun duasını aldık. İnsanı yönetim merkezine koyduk. İnsan odaklı çalıştık. Dili, dini ırkı mezhebi bizi ilgilendirmiyor dedik. Rabbim bize insana hizmet etme şerefini bahşetti. Bu şerefi ömrümüz var olduğunca koruyacağız” diye konuştu. Bağcılar’da yaşayan herkesin kendisinin mesai arkadaşı olduğunu söyleyen Başkan Çağırıcı, “Aynı heyecanla, aynı şevkle Bağcılar’ı yine hep beraber yöneteceğiz. Ben, bana oy veren vermeyen herkesin Belediye Başkanıyım. Bundan sonra daha çok çalışıp daha çok hizmet yapacağız. Bu seçimler Bağcılarımıza ve Türkiyemize hayırlı olsun” diyerek meydanı dolduranlara teşekkür etti.

Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de, milli iradeye tuzak kuranların bozguna uğradığı ve alaşağı edildiği tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek, “Bağcılar, İstanbul ve Türkiye tarih yazdı. Millet üzerinde yapılan hesapları bozanları kutluyorum. Bu aziz millet liderine sahip çıkmıştır” dedi.

MEYDAN’DAKİ KUTLAMAYA ALMANYA’DAN KONUKLAR DA KATILDI

Bağcılar Belediyesi’nin kardeş şehri olan Almanya’nın Hamm Kenti Belediye Başkan Vekili ve çalışanları Başkan Lokman Çağırıcı’ya destek vermek amacıyla Bağcılar’a geldi. Hamm şehri Belediye Başkan Vekili Wolfgang Müller, Almanya’dan selam getirdiklerini söyleyerek “Lokman Başkanı tebrik ediyorum. Kardeş belediye olarak onunla daha yıllarca çalışacağız “dedi.

DSC_1575

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top