Bağcılar

Miniklerin karne sevinci

Miniklerin karne sevinci

Bağcılar’daki ilk-orta ve liseler yarıyıl tatiline düzenlenen anlamlı törenle girdi. İbni Mektüm Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda düzenlenen törenle öğrencilere karneleri verildi. Okulda eğitim gören minik öğrenciler ile Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri yetenekleriyle alkış topladı.

Tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’daki ilk-orta ve liseler de yarıyıl tatiline girdi. Bağcılar İbni Mektüm Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda düzenlenen kapanış ve karne törenine minik öğrenciler renk kattı. Programda bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, özel bir okulda özel öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Okulu öven Çiftçi, “15-20 yıl önce böyle okulların hizmete sunulacağı hayal bile edilemezdi. Öğrencilerimiz burada paylaşmayı ve hayatı öğreniyorlar. Kendi ihtiyaçlarını karşılamayı öğreniyorlar” dedi.


“HASTANEYE AKŞAM VAKTİ GİDİYORLARDI”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da engellilere yönelik önemli hizmetler sunduklarını hatırlattı. Engelliler Sarayı’nda 37 branşta kurs verdiklerini ifade eden Çağırıcı, “Yıllar önce ilçemizdeki engelliler sokağa çıkmaya utanıyordu. Hastaneye bile akşam vakti gidiyorlardı. Evlerinde dört duvar arasında yaşıyorlardı. Oysa şimdi engelli hemşehrilerim meslek öğreniyor ve iş hayatına katılıyor. Sanat ve sporda önemli başarılara imza atıyorlar. Onlara yönelik yeni projelerimizi hizmete sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da gençlerin 15 Temmuz gecesi sergiledikleri cesaretle şanlı ecdada layık olduklarını ispat ettiklerini söyledi. İlçede engellilere hizmet veren Engelliler Sarayı’nın önemine dikkat çeken Yılmaz,  ayrıca 3 özel eğitim uygulama merkezinde de engelli çocuklara eğitim verildiğini söyledi. Yılmaz, 4. okulun da inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu ve önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde açılacağını kaydetti. Okul Müdürü Ömer Raci Ulutaş da gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı.


KARNELERİ BAŞARIYLA DOLU

Programın ilerleyen anlarında sahne alan okulun minik öğrencileri, ‘Dedeler ve Nineler Atışması’ oyununu sundu. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri de okudukları İlahiler ve 40 Hadis ile bolca alkış topladı. Müzik Korosu da başta Aşık Veysel olmak üzere bazı Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi. Tören sonunda protokol minik öğrencilere sınıflarında karnelerini dağıttı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek