Bağcılar

GERSOY-DER Kurban Bayramında Bir Araya Geldi

Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (GERSOY-DER) yönetim kurulu, Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma programında Bağcılar’da bulunan dernek merkezinde bir araya geldi.

Uzun bir bayram tatili olmasını fırsat bilen bir çok aile Kurban Bayramını memleketlerinde geçirirken, İstanbul’da kalanlar düzenledikleri bayramlaşma programlarında bir araya gelerek hasret giderdiler.

Bu kapsamda Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği dernek merkezinde bir bayramlaşma programı düzenledi. İstanbul’da kalan Gergerliler ve dostlarının katıldığı bayramlaşma programı Bağcılar’da bulunan dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Programda bir selamlama konuşması yapan GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir, katılımcıları selamlayarak bayramlarını kutladı. Dünyada yaşanan pandemi nedeni ile uzun zamandır bayramların buruk geçtiğini hatırlatan Özdemir, “Bayramlar her zaman insanlarımızı kaynaştıran bir araya getiren, dayanışmayı güçlendiren bir gelenektir. İnsanlarımızın bunu unutmaması bu geleneği sürdürmesi  birlik ve beraberliğimiz için önemlidir.” diyen Özdemir, Kurban Bayramının tüm dünyaya hayırlar getirmesini diledi. Dünyanın ve ülkemizin sıkıntılı bir dönem geçirdiğini ifade eden Özdemir, daha huzurlu bayramları da hep birlikte yaşarız temennisinde bulundu.

Program ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek