Bağcılar

Dr. Mustafa Göksu: “İyi İnsan Olmanın Tarifi Bir Başkasına Faydalı Olmaktır”

 

 


 

         Adıyamanlılar Vakfının Mart ayı burs törenine konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Yatırım Ajansı Suudi Arabistan Temsilcisi Dr. Mustafa Göksu, Üniversite öğrencilerine altın değerinde nasihatler vererek, İyi olmanın tarifi insanlara faydalı Olmak olduğunu söyledi.

         Sunuculuğunu Üniversite Komisyonu Başkanı Metin Fendoğlu nun yaptığı burs toplantısının açılış konuşmasını yapan Eğitimden sorumlu Vakıf Başkan Vekili Abuzer Korkmaz, bursiyer öğrencileri 7 ayrı gruba ayırdığını ve her gruba ise sorumlu yönetim kurulu üyesi olacağını kaydederek, bundan böyle Yönetim Kurulu Üyeleri, bursiyer öğrencileriyle direk temas halinde olup, zaman zaman çeşitli etkinlikler vesilesiyle bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunacaklarını kaydetti.

 Burs programına konuşmacı olarak katılan Dr. Mustafa Göksu ise Vakıf gibi kutsal mekânların değerini iyi anlaşılması gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

         “Burada öğrenci kardeşlerimize burs verirken gelin illaki bizi dinleyin diye çağırmıyoruz. Buradaki en önemli neden birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etmek ve bazı önemli konuları paylaşmaktır. Aynı zamanda öğrenci gittiği her yerde bir şeyler öğrenmenin derdinde olmalı. Örneğin onlar için bir kelime hayatını değiştirebilir. Ne kadar bilgi birikiminiz, kelime hazineniz geniş olursa ve ne kadar çeşitli dil bilirseniz o kadar başarılı olursunuz. İşe girme konusunda ise sakın ola işin kolayına asla tenezzül etmeyin. Fırsat geldi diye hemen memurluk koltuğuna göz dikmeyin. Hedefinizi her zaman geniş tutun ve en iyi yerlere gelmenin mücadelesini verin.” dedi.

         İyilik ve İyi insan olma konusunda da deneyimlerini paylaşan Dr. Mustafa Göksu, “Allah Kur-an da iyiliği başkası için bir şeyler yapmak olduğunu söylüyor. Örneğin vakıf insanı olmak, vakıflarda insanlığa hizmet etmek iyi insan olmanın ve daha da ötesi iyi bir müslüman olmanın başlıca yollardan biri olarak tarif edilebilir. Şayet bursiyer kardeşlerimiz bugün Annesinin ak sütü gibi helal olan bu aldıkları bursları kendileri ilk imkan sahibi olduğunda yine ihtiyacı olan başka bir öğrenciye kendi vicdanında borç olarak kaydedebilir. İslam’ın oturduğu Üç temel direk vardır. Bunlar inanmak, ibadet ve ahlaktır. Bu üç önemli ayak her zaman hayatımızın bir parçası olmalı”

şampiyon kokoreç sultangazimart burs toreni-5-2013,04,10-093353

         Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan ise, Kitap okumanın öneminden bahsederek, “Hayatım boyunca gittiğim hiçbir yerde asla yabancılık çekmedim. Çünkü gittiğim her yerde yanımda kitabım vardı. Yolculuk yaparken bile kitabımı elimden düşürmedim” dedi.              

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim görevlisi Bekir Tank ise, “Üniversite dönemi öğrenciler için en verimli dönemdir. Bu dönemi son derece iyi kullanması gerekir. Yurt dışında doktora yapmak isteyen bütün öğrenci kardeşlerime her zaman yardımcı olmaya hazırım” şeklinde konuştu.

         Programın kapanış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, “Vakıf olarak geçmişten günümüze kadar ilime ve bilime verdiğimiz önemi bundan sonraki kuşaklar içinde elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz”

Fotoğraf: Abdulkerim SONKAYA

             

        

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek