Bağcılar

Çağırıcı, geleceğin lider adaylarına tavsiyelerde bulundu

Çağırıcı, geleceğin lider adaylarına tavsiyelerde bulundu

Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” paneline katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, geleceğin lideri olmayı düşünen gençlere tavsiyelerde bulundu. “Vatanına, milletine bayrağına ve dinine zarar vermeyen siyasi parti veya dernek fark etmeksizin her yerde olun” diyen Çağırıcı, bir öğrencinin “Demokrasiyi bu yoğun nüfusa karşın etkin kullanabilmenizin sırrı nedir?” sorusuna “Bizim en büyük avantajımız herkesi dinliyor olmamız ve ulaşılabiliyor olmamız. İsteyen hemşehrim her zaman bana ulaşabiliyor. Adaletli olacaksanız ulaşılır olacaksınız” diye yanıt verdi.

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kurulan ve geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan Hükümet Liderlik Okulu “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” konulu seminer düzenledi. Üniversitenin Beşiktaş’taki kampüsünde gerçekleştirilen programın konuğu ise Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ydı.

Moderatörlüğünü Mustafa Aydoğan’ın yaptığı panelde konuşan Başkan Çağırıcı, “Önce İnsan sloganıyla yola çıktığımız Bağcılar’da her zaman hemşehrilerimizi ön planda tuttuk. Eğitimden ulaşıma, e-belediyecilikten kentsel dönüşüme kadar çok sayıda önemli projeye imza attık. Yaptıklarımız hem içeride hem dışarıda örnek alındı ve uygulandı. 92 yılında kurulan belediyemizi 25 yılda çok yüksek yerlere getirdik. Artık Bağcılar bir cazibe merkezi haline geldi. Dünyanın önde gelen firmaları ilçemizi tercih ediyor. Bağcılar geleceğin yükselen değeri” dedi.

“Adaletli olacaksanız ulaşılır olacaksınız”

Çağırıcı, demokrasinin örneği olarak halk meclisleri, kent konseyi, halk görüş günleri ve istişare toplantılarını; halkla ilişkiler çalışmaları için yaşam destek birimi, hayır çarşısı, mahalle iftarları, toplu düğünler ile kültür sanat faaliyetlerini anlattı.

Bunların yanında programda Türkiye’de bir ilk olan Engelliler Sarayı’ndan başarılarla dolu Enderun Mektebi ve Bilgi Evleri’ne kadar Bağcılar Belediyesi’nin gözde kurumlarına da yer verildi.

Seminerin ikinci bölümü soru-cevap şeklinde geçti. Çağırıcı, öğrencilerin siyaset, kültür ve çevre üzerine yönlendirdiği soruları yanıtladı. Bir öğrencinin “Demokrasiyi bu yoğun nüfusa karşın etkin kullanabilmenizin sırrı nedir?” sorusuna Çağırıcı, “Bizim en büyük avantajımız herkesi dinliyor olmamız ve ulaşılabiliyor olmamız. İsteyen hemşehrim her zaman bana ulaşabiliyor. Adaletli olacaksanız ulaşılır olacaksınız. Yaptığımız çok farklı etkinliklerle ve toplantılarla hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz. Onları dinliyoruz. İnsanoğlu herşeyi affeder ama adam yerine koyulmayı unutmaz. Bunu unutmayın” diye yanıt verdi.

“Vatanına milletine bayrağına zarar vermeyen her yerde olun”

Çağırıcı, geleceğin lider adayı öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “Şu salondaki herkesi ben yerel yönetimlerde çok rahat görev alabileceğine inanıyorum. Milletvekili olabileceğinize inanıyorum. Size tavsiyem şu olur. Vatanına, milletine bayrağına ve dinine zarar vermeyen siyasi parti veya dernek fark etmeksizin her yerde olun. Olduğunuz yerde kendinizi ifade edin”

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek