Bağcılar

Bağcılarlı İzciler 57. Alay Yürüyüşü’ne katıldı

Bağcılarlı İzciler 57. Alay Yürüyüşü’ne katıldı

Çanakkale Kara Savaşları’nın 102.yılı anılırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İzcilik Federasyonu’nun düzenlediği 57.Alay Yürüyüşü 10 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşti. 57. Alay’ın karargahının olduğu Conkbayırı’ndan başlayan ve 16 kilometre süren yürüyüşe Bağcılar Belediyesi İzcilik Kulübü üyeleri de katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İzcilik Federasyonu’nun Çanakkale’de düzenlediği ve 10 bini aşkın kişinin katıldığı 57. Alay Yürüyüşü’nde Bağcılar Belediyesi İzcilik Kulübü üyeleri de yer aldı.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 102. yılında törenler düzenlenirken yine anma törenleri kapsamında da 57. Alay Yürüyüşü gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İzcilik Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 57. Alay Yürüyüşü’ne Bağcılar Belediyesi İzci Kulübü üyeleri de katıldı. Yürüyüş, saat 06.00’da Conkbayırı’ndaki 57. Alay Karargahı’ndan başladı. Yaklaşık 16 kilometrelik yürüyüşte 5 bin izci ve 5 bin de üniversite öğrencisi yer aldı. Yürüyüş, düşman kuvvetlerinin çıkarma yaptığı sahilde tamamlandı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek