Bağcılar

Bağcılarlı Engelli Sanatçılardan Karma Sergi

Bağcılarlı Engelli Sanatçılardan Karma Sergi                                       

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerlerinin fotoğraf, tasarım ve seramik çalışmalarından oluşan ‘Sanat Birlikte Daha Güzel Karma Sergisi’nin açılışı törenle yapıldı. Birbirinden ilginç fotoğraf ve seramik çalışmalarının yer aldığı sergi yoğun ilgi gördü.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı Engelliler Haftası’nda anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. “Hayatı çek” sloganıyla düzenlenen Engelsiz Fotoğraflar Atölyesi’nde ünlü fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’den fotoğraf, Ressam ve Seramik Sanatçısı Güneş Acur’dan seramik ve Ressam Nadir Baylan’dan da resim ve tasarım dersi alan engelli kursiyerlerin eserlerinden oluşan Sanat Birlikte Daha Güzel Karma Sergisi törenle açıldı.

 “Başkanlığımda Hizmete Açtığım İlk Eserim”

Törende bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Avrupa’da bile bir benzeri olmayan Engelliler Sarayı’nın başkanlık döneminde ilk açtığı eser olduğunu belirtti. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle 36 branşta eğitim verdiklerini hatırlatan Çağırıcı, şunları söyledi: “Engelliler Sarayımızdan bugüne kadar toplamda 11 bin civarında engelli kardeşimiz ve yakını hizmet aldı. 500 civarında engelli kardeşimiz işe yerleşti. Şu an 1.500 civarında kardeşimiz kurslardan istifade ediyor. Ayrıca konuşma bozukluğu olan kardeşlerimiz için açtığımız Kekeme Kursu da büyük ilgi görüyor. Şu ana kadar 1.500’ü aşkın kardeşimiz konuşma sağlığına kavuştu” dedi.

 “Saray’ın Parçası Olmaktan Dolayı Mutluyum”

Engelliler Sarayı’nın bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven de, “Engelli arkadaşlarımızın sosyal hayata katılımına katkı sağlamak üzere yapılacak birçok çalışmada bir arada olmayı diliyorum” dedi.

 Açılış kurdelesini birlikte kestiler

Konuşmaların ardından Sanat Birlikte Daha Güzel Karma Sergisi’nin açılış kurdelesi İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, Başkan Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven, Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz ünlü sinema ve dizi oyuncuları Alper Saldıran, Rüzgar Aksoy ve Tolga Tekin tarafından kesildi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek