Bağcılar

Bağcılarlı Engelli Atletler 12 Altın Madalya İle Döndü

Bağcılarlı Engelli Atletler 12 Altın Madalya İle Döndü

Antalya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Bağcılarlı sporcular büyük bir başarıya imza attı. 17 branşta 95 sporcunun katıldığı yarışmada 8 kişiden oluşan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm takımı 12 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya’da Bedensel Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası düzenlendi. Türkiye’nin değişik bölgelerinden 17 branşta 95 sporcunun katıldığı şampiyonada Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm takımını 8 sporcu temsil etti. Antrenörlüğünü Ömer Cantay’ın yaptığı takımın sporcuları arasında dünya ikincisi Hamide Kurt, Avrupa Şampiyonu Zübeyde Süpürgeci de bulunuyor.

“Bizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızla gurur duyuyoruz”

Engelli sporcular yarışmalarda birinciliği elde etmek için kıyasıya mücadele etti. 100, 200 ve 1500 metre Tekerlekli Sandalye Atletizmi branşında Bağcılar Belediyesi sporcuları 12 birincilik, 3 ikincilik ve 3 üçüncülük elde etti.

Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara kazandıkları 12 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya düzenlenen törenle verildi.

Başarılarından dolayı sporcuları tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Bizi Antalya’da 100’e yakın sporcu arasında en iyi şekilde temsil eden engelli sporcu kardeşlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek