Bağcılar

Bağcılar’da muhtarlar için özel kutlama yapıldı

Bağcılar’da muhtarlar için özel kutlama yapıldı

Bağcılar’da 19 Ekim Muhtarlar Günü özel bir etkinlikle kutlandı. Osmanlı Konağı’nda ilçenin mülki amirleriyle bir araya gelen muhtarlar, hem yemek yedi hem de sohbet ederek keyifli dakikalar geçirdi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Bağcılar’da görev yapan muhtarlar, sabah saat 10.00’da Atatürk büstüne çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Muhtarlar buradaki törenin ardından Bağcılar İlçe Kaymakamlığı ve Bağcılar Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte bir araya geldi. Osmanlı Konağı’nda düzenlenen programa Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Musa Uzun, İlçe Sağlık Müdürü Arzu Aydınlı ve muhtarlar katıldı.

Muhtar adına söz alan merkez mahallesi muhtarı Erol Koca bu özel günde kendileri için düzenlenen programdan dolayı Kaymakam ve Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

 

“Muhtarlarımız demokrasinin temel taşıdır”

Bayram havasında geçen yemekli etkinlikte muhtarların bu özel günü kutlandı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptığı konuşmada “Bu anlamlı günde burada bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor en kalbi duygularımla hepinizi yürekten selamlıyorum. Muhtarlarımız demokrasinin temel taşıdır. Biz Bağcılar’da her zaman hizmet için birlikte omuz omuza görev yapıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümetimiz muhtarlara çok önem vermektedir. Sanıyorum daha önce hiçbir iktidar ve hiçbir politikacı muhtarlık kurumuna bu kadar önem vermemiştir. Bu düşüncelerle Muhtarlar Günü’nüzü kutluyorum” dedi.

Programın ardından Başkan Çağırıcı, muhtarları makamında kabul etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek