Bağcılar

Bağcılar Belediyesi’nden Kudüs’e çıkarma”

Bağcılar Belediyesi’nden Kudüs’e çıkarma”

Bağcılar Belediyesi 87 kişilik ekiple Kudüs’e ziyaret gerçekleştirdi. Belediye Başkanı, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve birim müdürlerinden oluşan heyet kardeş belediye olan Filistin’in Deir Al-Balah Belediyesini ve kutsal mekanları ziyaret etti.

 

Bağcılar Belediyesi tarafından Kudüs’e hem teknik hem de kültürel anlamda bir ziyaret düzenlendi. 2-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen geziye Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve birim müdürleri katıldı. 87 kişilik ekibin ilk durağı Yafa şehri oldu. Burada tarihi camiler gezildikten sonra Kudüs’e geçildi.

Heyet Bağcılar Belediyesi’nin kardeş belediyesi Filistin’in Deir Al-Balah Belediyesi yetkilileriyle teknik incelemelerde bulundu. İkinci gün ise Mescid-i Aksa’da sabah ve Cuma namazını kılan heyet, şehirde kültürel bir gezi yaptı.

“Filistinli ailenin evinde duygu dolu dakikalar yaşandı”

Cumartesi günü ise El Halil şehrinde Hz. İbrahim (A.S), Hz. İshak (A.S), Hz. Yakup (A.S), Hz. Yusuf (A.S) ve Eriha şehrinde Hz. Musa’nın (A.S) kabri ziyaret edildi. Ayrıca peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) miraca yükseldiği yer de görüldü. Ziyaretçiler, kutsal mekanlarda bol bol dua etme imkanı buldu.

Ziyaret sırasında Kudüs sokaklarında dolaşan heyetin Türk olduğunu öğrenen Filistinli bir aile davette bulundu. Daveti geri çevirmeyen Çağırıcı ve beraberindekiler girdiği evde büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılandı. Ev halkıyla Arapça konuşan Çağırıcı, Müslümanların bölgede yaşadığı sıkıntı ve zorlukları dinledi. Filistinli aile, Türk bayraklarını görünce mutlu olduklarını ve sahipsiz olmadıklarını söyleyip gözyaşı döktü. Bu sırada evde duygu dolu dakikalar yaşandı.

“Onlar istese de istemese de Allah nurunu tamamlayacak”

Gezinin önemine dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Filistin, Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa kanayan yaramız. Bu kutsal topraklara düzenlediğimiz geziyle hem ecdadımızı yad ettik hem de zulüm altındaki Filistinli kardeşlerimize manevi destek verdik. Ne yaparsa yapsınlar ne kadar yasak koyarsa koysunlar burada ezanlar susmayacak. Onlar istese de istemese de Allah nurunu tamamlayacak” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek