Bağcılar

Afrika’ya su için kermes

Afrika’ya su için kermes

Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi ve Gönüllü Meclislerin işbirliğiyle düzenlenen “Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat” adlı kermesin açılışı yapıldı. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen kıyafet, cam eşya, yöresel yemekler gibi gıda ürünlerinin satışa sunulduğu kermesten elde edilen gelirle Afrika’daki yardıma muhtaç insanlar için su kuyusu açılacak.

Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi ve Gönüllü Meclislerin ortaklaşa düzenlediği “Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat” kermesi törenle açıldı. İlçe sakinleri ile hayırseverlerin de katkıda bulunacağı kermesten elde edilecek gelirle Afrika’da bir su kuyusu açılacak.

Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat kermesinin açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, Bağcılar Belediyesi’nin çok önemli sosyal projeleri hizmete sunduğunu belirtti. Düzenlenen kermesin de önemli bir hizmet olduğunun altını çizen Çiftçi, “Bu doğrudan insana hitap eden bir proje. Herkes destek vermeli. Bu faaliyeti bir sadaka gibi düşünelim. Biliyoruz ki, veren el alan elden üstündür” diye konuştu.

“Afrika’da Su Kuyuları Açtık”

Bağcılar Belediyesi olarak Afrika’da birçok bölgede su kuyusu açtıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, en son Tanzanya’da su kuyusu açtıklarını hatırlattı. Kadınların kuyudan iki bidon su almak için 5 kilometre yürümek zorunda kaldığını da belirten Çağırıcı, “Afrika’da elektrik sıkıntısı var. Su çıkarmak için elektriğe ihtiyaç var. Jeneratörlerden faydalanılıyor. Bir su kuyusu açmak için 2 ile 6 bin Euro’ya ihtiyaç var. Biz ecdadımızdan aldığımız sorumlulukla hareket ediyoruz. Böyle anlamlı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. İmeceusulü hep birlikte bu kermese katkıda bulunalım.” diye konuştu. Kadın Meclisi Başkanı Özlem Sevinç de önümüzdeki cumartesi gününe kadar devam edecek kermeste, kıyafet, cam eşya, yöresel yemekler gibi ürünlerin satışa sunulacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi ve Başkan Çağırıcı, Kadın Meclisi Başkanı Özlem Sevinç birlikte kurdeleyi keserek kermesin açılışını yaptılar.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek