Bağcılar

Adıyamanlılar Vakfı, 2015-2016 yılının ilk Burs programı yapıldı

Adıyamanlılar Vakfı, 2015-2016  yılının ilk  Burs programı yapıldı

Adıyamanlılar Vakfı, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Ders Yılı’nın ilk burs törenini Bağcılarda bulunan Genel Merkezde gerçekleştirdi.

Kuruluşunun 20. yılında Adıyaman’da 350, İstanbul’da ise 550 olmak üzere toplam 900 öğrenciye burs hizmetinde bulunarak başarısını perçinleyen Adıyamanlılar Vakfı, tarihî bir rekora imza atmanın haklı gururunu yaşadı.

DSC_5243

Vakfın Kültür Merkezinde gerçekleşen ve sunuculuğunu da vakfın bursiyer öğrencilerden Hasan Kocaboğa’nın üstlendiği burs törenine Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, vakfın bir önceki başkanı olan Ömer Özkartal, Gerger İlçe Müftüsü Yakup Etik, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Melik,vakfın Yönetim Kurulu üyeleri ile Komisyon Başkanları ve bursiyer öğrenciler katıldı.

ramazan oruc

Bursiyer öğrencilere vakfın öğrenci faaliyetleriyle ilgili bilgi sunumu yapan Burs Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Oruç, “Adıyaman’ın hangi köyünden ve ilçesinden olursak olalım, hepimizin ortak paydası tabii ki kader birliğimizdir. Duygu ve kader birliği yaptığımız için bugün bir aradayız. Bu tür toplantıların ana hedefi, kardeşlik duygularımızı pekiştirmektir” dedi. ardından Vakıfta emeği geçenler ve yönetim kurulu üyeleri Abuzer Korkmaz,Cuma Durak,Mehmet Yalçın, İzzet Ayaz,Ahmet Akay,Hasan Demir,Lütfü Kırmızı,Ahmet Melik, birer selamlama konuşması yaparak kendilerini tanıtıp öğrenciler için öneriler ve nasihatlarda bulundular.

Pusula İstanbul Gazetesi  Genel Yayın yönetmeni Emin Doğan söz alarak Adıyamanlılar Vakfının istanbul’da önemli vakıflardan biri olduğunu örnek gösterilen özenilen vakıf olduğunu herkesin sahip çıkmasını öğrencilerin de çok çalışarak gelecekte  belirli mevkilere gelip burs veren bireyler olmasını talep etti .

yakup etik

Toplantıya misafir olarak katılan Gerger İlçe Müftüsü Yakup Etik ise, “Vakıf insanı olmanın ne denli güzel bir duygu olduğunu bir kez daha burada tanık olmaktan mutluluk yaşadım. Adıyamanlılar Vakfı’nın gençlere verdiği önem ve değeri takdire şayan olarak karşıladım. Hizmetlerinden dolayı emeği geçen bütün vakıf yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

DSC_5250

Vakfın bir önceki Genel Başkanı Ömer Özkartal da, “Her öğrencimizi birer gökteki yıldız gibi görerek sahip çıkıyoruz. Gençlere karşı var olan muhabbetimiz Allah’a olan aşkımızdır. Bu azim ve gayretle gençlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bugün bu sorumluluğu omzumuza alıp taşıdığımız gibi şu anki gençlerimizden de kendinden sonraki nesle karşı aynı duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz” diyerek gençlere karşı olan sevgisini anlattı.

ramazan aksoy2

Toplantıda “Gençlere sahip çıkmak demek, geleceğimize ve istikbalimize sahip çıkmak demektir” diyerek söze başlayan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy da, her başarının arkasında mutlaka birlik ve beraberliğin olduğunu söyledi. Aksoy, “Bana yeryüzünde en hayırlı insan kimdir diye sorarsanız bana göre en hayırlı insan, vakıf adı altında insanlara hizmet edenlerdir. Genç kardeşlerimden tek istirhamım var; o da bulunduğunuz yerde çalışmalarınızla ve örnek davranışlarınızla her zaman Adıyaman’ın şanlı ismini en iyi şekilde temsil etmenizdir” diyerek, öğrencilere yeni eğitim ve öğretim ders yılı ile ilgili başarılar diledi.

 

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek