Siyaset

Aybak: Adıyaman’ı Kalkındıracağız

Aybak: Adıyaman’ı Kalkındıracağız

Battalbey Group Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak, AK Parti Adıyaman Milletvekili aday adayı oldu.

Türkiye’nin en büyük çiğköfte firması Battalbey Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak 1 Kasım’da yapılacak erken seçimler için  Adıyaman AK Parti İl Başkanlığına başvuru dosyasını teslim etti.

Aybak yaptığı açıklamada ”Bilindiği üzere 7 Haziran tarihinde yapılan genel seçimlerde hiçbir parti tek başına hükümet kuracak çoğunluğa ulaşmamıştır.. Yapılan görüşmeler sonucunda koalisyon çıkmayınca Sayın Cumhurbaşkanımız yeniden seçim kararı aldı. Bizde iş dünyası ve akraba çevremizle yaptığımız istişareler sonucunda AK Parti’den aday adayı olma kararı aldık. Bugün AK Parti Adıyaman İl Başkanlığına giderek resmi müracaatımızı yaptık. Partimin yetkili kurulları uygun görür aday gösterilirsem, halkımızda teveccüh gösterir milletvekili seçilirsem ilçeme ve memleketime hizmet etmek için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım” dedi.

DSC_0575

Aybak,” Adıyaman’dan göçü önleyecek farklı projeler hayata geçireceğiz”

Aynı zamanda İstanbul Etsiz Çiğköfteciler ve Esnaf Sanatkarlar Derneği Başkan Yardımcılığını yürüten Aybak, “Sektörün en büyük firmaları dernek bünyemizde bulunmaktadır. Yaptığımız projeler dahilinde sektörde kullanılan tarım ürünlerini memleketimiz olan Adıyaman’da ürettirme kararı var. Memleketimiz insanını yerinde kalkındırarak istihdamı artırmayı amaçlıyoruz. Çiftçimize yeni ve büyük bir Pazar oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. Adıyaman’dan göçü önleyecek farklı projeleride hayata geçireceğiz. Farklı sektörlerde bulunan hemşehrilerimizde bu projeye dahil olacaklar. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren bazı hemşehrilerimiz zaten fabrikalarını Adıyaman’da açarak bu projenin başlangıcını yaptılar. İnşallah bizlerde gerek siyasi, gerekse iş dünyasının desteğiyle projemizi büyüterek hayata geçireceğiz” dedi.DSC_0576

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top