Genel

Altunay;”Başarının dört şartı vardır”

Altunay;”Başarının dört şartı vardır”

Beyaz Hareket Derneği’nin Sultangazi 50.Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlediği YEREL SİYASETTE BAŞARILARIN SIRLARI” adlı  panelin Konuğu  Sultangazi Belediye Başkanı  Cahit Altunay oldu.

Beyaz Hareket Derneği ilçede farklı konularda paneller düzenleyerek Sultangazilileri bilgilendirmeyi ve sosyal hayatın içerisinde uygulayabilecekleri edinimler kazanmalarını amaçlıyor. Bu ay 50.Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelin konusu Yerel Siyasette Başarıların Sırrı olurken panelin konuşmacısı Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altuna oldu.

Program Beyaz Hareket Derneğinin faaliyetlerinin gösterildiği sinevizyon gösterisiyle başladı.

Bir selamlama konuşması yapan Beyaz Hareket Derneği Başkanı Aydın İnci,  2009 yılında bu derneği kurduklarını ve gençliği hedef aldıklarını söyledi. İnci, ‘ Bir yerde emek harcanıyorsa orada başarı vardır, kardeşlik vardır birlik vardır. Bu dernekte arkadaşlarımın gece gündüz demeden çalışmalarına şahit oluyorum, emek verdiklerini ve sahip çıktıklarını görüyorum. Burada sizlerin huzurunuzda arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gençlik bizim en önemli konumuz, en önemli dinamiğimizdir diyen İnci, Türkiye’nin dünyanın merkezi konumuna geldiği ve mazlum halkların Türkiye’den yardım beklediğini söyledi.İnci, Bugün Türkiye bir tarafta zalimlerin bir tarafta mazlumların olduğu noktada kilit noktayı oluşturmaktadır. Türkiye’nin büyük ve güçlü olması dünyanın adaletli ve barış dolu olması anlamına gelmektedir, ve Türkiye’nin büyük ve güçlü bir devlet olması da sizlere bağlı. Geleceği yönetecek olan sizler olacaksınız. Gelecekte Belediye Başkanları, milletvekilleri, bakanlar Başbakanlar sizlerin arasından çıkacak ve dünyadaki zalimlere karşı dur diyeceksiniz. Türkiye Osmanlıyı ecdadını en iyi şekilde temsil edecek. Siz dünyaya barışı, huzuru, kardeşliği getirebilecek yapıdasınız. Bu yüzden kendinizi iyi yetiştirmeli, donanımlı bir konuma gelmelisiniz’ diyerek başarılı insanların tecrübelerinden yararlanmaları gerektiğini ve bu insanlardan biri olan Cahit Altunay’ın davetlerini kabul etmesinden dolayı şükran duyduklarını ifade etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  gençlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek böyle bilinçli gençlerin daha güzel yarınları inşa edeceğini söyledi. Siyasetin öğrenildiği yerin yerel yönetimler olduğunu söyleyen Altunay, dünya üzerinde bölgesel gelişimlerin ülkeye kattığı değerlerden örnekler vererek bahsetti. Yerel yönetimlerin faaliyetlerine katılarak tecrübe kazanmalarını tavsiye eden Altunay, ‘ Ben her zaman söyledim başarının dört şartı vardır. Birincisi inanmaktır, inanmadığınız işte başarılı olamazsınız. İkinci şart eğitimdir. Bilginiz olmazsa, deneyiminiz olmazsa paylaşımınız ve öğrenme kabiliyetiniz yetersizse bu başarıyı engeller. Üçüncüsü disiplindir. Disiplinin olmadığı sistemin olmadığı hiçbir iş başarıya ulaşamaz. Dördüncüsü de takiptir. Bizim en zayıf olduğumuz noktamız maalesef takiptir. Belki bu üç şartı yerine getiririz ama Türkiye’de bu takip meselesini çok iyi yaptığımızı söyleyemem. İşin yapılma aşaması kadar  işin ne şekilde yapılacağı, hangi kriterler ölçüsünde yapılacağının takibi aslında en önemli meseledir. Takibi yapmazsanız bütün emekleriniz zayi olabilir.

Geçmişe bir bakalım, bazen başarısızlık başarıya giden yolun temelini oluşturur. O hataları tekrar yapmamanın, hatadan ders almanın değeri de oldukça büyüktür” diyen Altunay, belediyecilik tarihinden örnekler vererek hizmet kalitesinin artması aşamalarını anlattı. Hedefi büyük tutmak gerektiğini söyleyerek yapılan hizmetlerin kalitesini artıran olgunun büyük hedefler olduğunu belirtti.

Sultangazi Belediyesi’nin hedeflerinden ve ilçenin kuruluşundan bu güne alınan yolu anlatan Altunay, hep birlikte başarabileceğimiz hedeflerimiz var ve sizlerinde bu projelere destek vermenizi fikir beyan etmenizi istiyorum dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top