Güncel

Altan Tan: Yüzde 99 Aday Gösterilmeyeceğim

Altan Tan: Yüzde 99 Aday Gösterilmeyeceğim

Genel Seçimlerde aday gösterilmeyeceği iddia edilen HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, “Vallahi öyle söylüyorlar. Ben de soruşturuyorum. Yüzde 99 aday gösterilmeyeceğim.” dedi.

7 Haziran Genel Seçimlerinde aday gösterilmeyeceği iddia edilen HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Haberler.com’a konuştu. Tan, iddiaların yüzde 99 doğru olduğunu, kendisinin de iddiaları soruşturduğunu söyledi.

“VALLAHİ ÖYLE SÖYLÜYORLAR”

Haberler.com ekibinin ulaştığı Altan Tan, “Genel Seçimlerde aday gösterilmeyeceğiniz iddia ediliyor. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Vallahi öyle söylüyorlar. Benim de duyumlarım o yönde. Ama kesin liste çıkana kadar bilmiyorum. Ben de soruşturuyorum. ‘Doğru’ diyorlar. Yüzde 99 aday gösterilmeyeceğim”

“AÇIKLAMALARIM BU KARARDA ETKİLİ OLMUŞTUR”

Altan Tan’a sabah saatlerinde HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’la görüştüğü, bu kararı Demirtaş’ın da kendilerine söylediği iddialarını sorduk. Tan, o iddialara şu aşamada cevap veremeyeceğini söylerken, geçtiğimiz günlerde partiyi eleştirdiği açıklamalarının bu kararda etkisinin olabileceğini, önümüzdeki günlerde her şeyin netleşeceğini söyledi.

O İDDİALAR NEYDİ?

Al Jazeera’nin iddiasına göre aday listelerine son şeklini vermeye çalışan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, sabah saatlerinde aralarında Altan Tan’ın da olduğu milletvekilleriyle görüştü. Demirtaş, milletvekillerine aday gösterilmeyeceklerini bildirdi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş sabah saatlerinde bu milletvekilleri ile Genel Merkez’deki makamında tek tek görüştü. Daha önce hem seçim sonuçları hem de 6-8 Ekim Kobani eylemleri nedeniyle partisini eleştiren açıklamalar yapan Altan Tan’a yeniden aday gösterilmeyeceğini bildirdi. Demirtaş, ayrıca Hakkari Milletvekilleri Esat Canan ve Adil Zozani, Kars milletvekili Mülkiye Birtane, Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Van Milletvekili Nazmi Gür ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu ile de görüştü ve parti yönetiminin aldığı kararı bildirdi.

ALTAN TAN PARTİSİ HAKKINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

Altan Tan, geçtiğimiz günlerde partisinin seçim listeleri ile ilgili açıklamalar yapmış, o açıklamalar çok tartışılmıştı. Tan, listelerle ilgili şunları söylemişti:

“Ben basında çıkan listeleri olumlu bulmuyorum, çok sosyalist, Marksist bir çizgide görüyorum. Bunun da çok fayda getirmeyeceğini düşünüyorum.”

Kaynak: Haberler.com – Özel / Onur Özcan

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top