İstanbul'daki Adıyamanlılar

Alidam Derneği İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Adıyaman İli Kahta İlçesi Alidam Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilk toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz aylarda Mahmut Aman öncülüğünde derneğin kurulması için istişare toplantıları yapan Alidamlılar, yapılan bir seri toplantı sonrasında yıllardır özlemini çektikleri köy derneğinin kuruluşu ile ilgili resmi işlemleri başlatmışlardı.

Kuruluş işlemleri ile birlikte dernek merkezini tutan Alidamlılar, ilk resmi toplantılarını gerçekleştirdiler. Dernek lokalinde tadilatın devam etmesi sebebi ile ilk toplantılarını Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneğinde gerçekleştirdiler.

Kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Alidamlılar yol haritalarını belirlediler.

Mustafa Bektaş başkanlığında toplanan Alidamlılar, kahvaltı sonrasında yapılması gereken çalışmalar hakkında istişarede bulundular. Görüş ve önerilerin değerlendirildiği toplantıda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan kurucu başkan Mustafa Bektaş , yıllardır talep olmasına rağmen köy derneklerinin kurulamadığını belirtti. Bektaş , ‘Tek ihtiyacımız bir araya gelerek organize olmaktı. Allah razı olsun arkadaşlarımızın gayreti ile bir araya geldik ve derneğimizi kurduk. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim’ dedi.

Dernek yönetimi ile ilgili görevlendirme yapılacağını belirten Bektaş , bu konuda görev almak isteyen hemşehrilerinin yönetimle irtibata geçmesini istedi. Dernek lokalinin tadilatta olduğunu ve önümüzdeki günlerde faaliyete geçeceğini belirtti. Bektaş, ’Biz birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz müddetçe aşamayacağımız engel yoktur. İnşallah hep birlikte güzel işlere imza atacağız’ dedi.

Sohbet havasında geçen toplantı katılımcıların görüş ve önerileriyle son buldu.

Dernek Kurucu Üyeleri:

Başkan : Mustafa Bektaş

Yönetim Kurulu Üyeleri:  Abdulhakim Memi, Abdullah Kaya, Mahmut Aman, Mustafa Köroğlu, Mehmet Alan, Rıfat Yavaş

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top