Siyaset

Ali Acar Malatyalı hemşehrilerinden de tam destek aldı

Ali Acar Malatyalı hemşehrilerinden de tam destek aldı

malatyalilar ali acar destek gecesi 01

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar’a  destek için Malatyalılar Salon Venedik’te bir organizasyon gerçekleştirdiler. Malatyalı Belediye Meclis üyelerinin organize ettiği toplantıya Malatyalılar yoğun ilgi gösterdiler.

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar’a destek toplantıları yerel seçimlere günler kala artmaya başladı. Geçen hafta Adıyamanlıların düzenledikleri destek toplantısına bu hafta Malatyalılar eklendi.  Acar’ın anne tarafının Malatyalı olması hasebiyle hemşerilerim dediği Malatyalılar, yerel seçimde temsil noktasında bizlerde varız diyerek Acar’a destek verdiler.

CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Doğan Olgun, Melül Kanat, Nazan Vural ve Ali Acar’ın babası Aziz Acar’ın organize ettiği toplantıya CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Pütürge Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın, sanatçı Kahtalı Mıçı ve Çetin Yeltekin, Malatya ve Adıyamanlı STK temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

malatyalilar ali acar destek gecesi 02

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, katılımcıları selamlayarak Malatyalılara ‘Bugün bizim düğünümüz var halayımıza katıldığınız için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum dedi. Belediye başkan adayı olarak karşılarında bulunduğunu söyleyen Acar, bu hemşheri dayanışmasını sağladığımız zaman dayılarım olarak nitelendirdiği Malatyalıların da desteği ile yerelde halkın iktidarını kuracaklarını belirtti.

Bu toplantının organizasyonunda 3 yol arkadaşımın ve babamın emeği vardır diyerek sahneye CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Doğan Olgun, Melül Kanat ve Nazan Vural’ı  davet etti.  Metropolde hemşeri dayanışmasının önemine değinen Acar, bu organizasyonu hazırlayanlar kadar katılım sağlayan sizlerinde emeği büyüktür dedi. Acar, ‘ Burada size siyaset yapmaya gelmedim. Ama sizlerin evladı, kardeşiniz yani sizlerden biri olarak bizleri var etmeniz noktasında bir meramım var.  Metropollerde yalnızız, bize el verenlerin sesi olmak için varız demeniz için buradayım.

Ben siyasete inanmamış olsaydım, bu duruşun bir anlam taşımadığına inansaydım bu yola çıkmazdım. Burada en az bizleri yönetenler kadar bu ilçeyi yöneteceğimizi biliyorum. Yoğun olarak yaşadığımız bu ilçede Adıyamanlılar nüfus olarak ikinci, Malatyalılar üçüncü sıradalar. Bu yola çıkmadan önce Sultangazi’de her STK toplantısında yeterince temsil edilemiyoruz noktasında fikirlerimizi beyan ediyorduk. CHP’nin değerli yöneticileri de buyurun deyip bizlere bu fırsatı verdiler. Ama şunu da söylediler sizleri ancak kendiniz var edebilirsiniz dediler. Onlar bize inandı, sizlerde kendinize inanırsanız 31 Martta bizler iktidarız’ dedi.

 Bu mücadele Adıyaman ve Malatyalıların siyasette var olma mücadelesidir 

Sultangazi’da 81 ilden gelen her kesi ve kesimi kucaklayacak bir yönetim modeli ile geldiklerini söyleyen Acar, ‘ 90 Yıllık çınarın genç fidanları olarak bu olguya inanmasam sizlere bana oy verin demem.  Bu işin ikinci boyutu, ilk olarak sizlerden biri olarak bu seçimlerde kendinize oy verin diyorum. CHP’nin bu yönetim anlayışına inanmasam burada durmam ve kardeşlerime de yanımda olun demem’ diyen Acar, altı aydan fazladır sahalarda olduğunu, kendisinin maddi ve manevi olarak yeterli bir konumda olduğunu bu mücadelenin Adıyaman ve Malatyalıların siyasette var olma mücadelesi olduğunu söyledi. Acar, ‘ Bu fırsatı yakaladık ve çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini söylüyorum.  Sizler hangi siyasi görüşe sahip olursanız olun, ama bu seçimlerde kendinize oy verin sözümü yineliyorum. Bu güne kadar temsil olarak yeterli noktada olabildiniz mi? Federasyon başkanınız iktidar partisinin kendilerini yok saydıklarını ve destek vermeyeceklerini söylemişti. Bizler iktidara gelirsek 4 tane hemşeriniz sizlere hizmet etmek için ekibimizde yer aldılar.

Ben Ali Acar olarak gittiğim hiç bir kapıdan oy istemeyeceğim. Bu makama sizler bizleri layık görürseniz Allah’ın izniyle 31 Mart sabahı Sultangazi’yi birlikte yöneteceğiz’ dedi.

Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Pütürge Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın, bu seçimlerin çok önemli olduğunu ve temsil noktasında var olabilmek için Ali Acar’a destek verilmesi gerektiğini söyleyerek katılımcılardan destek için söz aldılar.

Programın sonunda sahne alan Kahtalı Mıçı seslendirdiği eserlerle katılımcılara müzik ziyafeti verdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top