İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD’dan ‘Gençliğin Felaketi Uyuşturucu’ Konferansı

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin düzenlediği konferansın bu ay ki konusu ‘Gençliğin Felaketi Uyuşturucu’ olurken konuğu  İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Miraç Yaman oldu. Uyuşturucunun gençliğin en büyük düşmanlarından biri olduğunu söyleyen Yaman,  ebeveynleri çocuklarıyla arkadaş olması gerektiğini söyledi.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin her ay düzenlediği bir konu bir konuk programının bu ay ki konuğu İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Miraç Yaman oldu. Dernek merkezinde düzenlene konferansta uyuşturucunun toplumun ve özellikle gençliğin felaketi olduğu belirtildi.

AKYAD Başkanı Osman Fırat toplumun kanayan yaralarından birinin de uyuşturucu olduğunu söyledi ve yaşanan manzaralar anlatarak uyuşturucu ile mücadelenin önemine değindi.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Miraç Yaman, uyuşturucu kullanma yaşını giderek düştüğünü ve gençlerin bu illete nasıl düştüklerini anlattı. Gençliğin arayış içerisinde olduğunu hatırlatan Miraç, yapılan araştırmalardan bahsetti.

Anne ve babaların almaları gereken tedbirleri de anlatan Miraç, hiç kimse benim çocuğum asla yapmaz demesin. Siz çocuklarınızın dostu olmazsanız başkaları dostu olur ve bu arayış felaketle sonuçlanabilir’ diyerek yaşanan olaylardan örnekler verdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top