Sultangazi

AKYAD’dan Egitim Semineri

AKYAD’danEgitim Semineri

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin düzenlediği Pozitif Yaşam  becerileri ve motivasyon eğitim seminerinin konuğu Eğitimci Yazar İsmail Karasu oldu.Bir toplumun başarılı olması için bireylerin başarılı olması gerektiğini belirten Karasu bu konuda örnekler vererek katılımcıları bilgilendirdi.

Program   Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Osman Fırat’ın AKYAD’ı tanıtmı faaliyetlerinden ve yeni çıkaracakları Hayırda İnisiyatif Almak dergisini ve yeni oluşturdukları Anadolu Kültürünü yaşatma Platformu’nu tanıttı.

akyada ismail karasuziyaretDSC_6210

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneğinin dernek merkezinde her hafta eğitim seminerleri  düzenliyor. Bu hafta düzenlenen seminerin konusu Kişisel Gelişim ve Motivasyon Eğitimi olurken, konuşmacı Eğitimci Yazar İsmail Karasu oldu.

Global dünyanın çok hızlı bir değişim içerisinde olduğunu verdiği örneklerle Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin düzenlediği  anlatan Karasu, ‘Değişime ayak uydurabilmek var olabilmenin temelidir. Değişimi anlamak ve bu  değişimi beraberinde götürmek gerekiyor. Bir toplumun başarılı olması için bireyin başarılı olması gerekiyor’diyerek bu değişimin hayatımıza nasıl girdiğini ve nasıl etkilediğini örnekledi.

akyada ismail karasuziyaretDSC_6229

Karasu,‘ Biz bu günkü hayatımızı dünkü alışkanlıklarımız ve dünkü kararlarımız neticesinde yaşıyoruz. Yaptığımız işin ve yaşadığımız anın hakkını verebilmeliyiz. Bunun içinde  sürekli kendimizi geliştiriyor olmamız gerekir’ diyen Karasu, bireyin hayatını doğru şekilde yönlendirmesi için bazı gerçeklerin farkında olması gerektiğini belirterek toplumsal gelişmelere ancak kendimizi geliştirerek ayak uydurabileceğimizi ifade etti. Bütün bu gelişimin sağlıklı olabilmesi için gerekli olan bilince ulaşmanın şart olduğunu da belirten Karasu, bu konuda birey ve toplum olarak bazı alışkanlıklarımız değiştirmemiz, faydalı hale getirmemiz gerektiğini belirterek katılımcılara sohbet havasında bir seminer gerçekleştirdi.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top