İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD Eğitim Akademisi Kuruluyor

AKYAD Eğitim Akademisi Kuruluyor

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) aylık olağan toplantısını dernek merkezinde gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalar hakkında istişarede bulunan yönetim kurulu üyeleri, uzun süredir proje çalışmalarını yürüttükleri AKYAD Eğitim Akademisinin en kısa zamanda hayata geçirilmesi noktasında karar aldı.

İlçenin en aktif STK’larından bir olan AKYAD, Başkan Ahmet Süt önderliğinde büyük projelere imza atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl sonunda yapılan kongrede tek aday olarak oy birliği ile başkanlığa seçilen Ahmet Süt ve ekibi aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Farklı projelerle STK’lara örnek olan AKYAD, AKYAD Eğitim Akademisi’nin hayata geçirilmesi için kolları sıvadı.

Toplantıda Eğitim Akademisi projesi konusunda son istişarelerini yaptıklarını söyleyen  Basın Yayın Komisyonu Başkanı ve Genel Koordinatör Özkan Yılmaz, yeni yönetimin bu projeyi şekillendirmek için çalıştığını ve projenin ana hatlarıyla belirlendiğini belirtti. Yılmaz, “AKYAD Eğitim Akademisi sözde değil özde akademik çalışmalara imza atacak bir yapıda olacaktır. Yönetim olarak belirlediğimiz konularda açacağımız kurslar ile Türkiye’nin konusunda söz sahibi şahsiyetleri akademimizde eğitim ve seminerler verecekler. Yönetim olarak belirlediğimiz konularda ve araştırmalarda eksik görülen konuların ele alınacağı akademimizde eğitim sonrasında sertifikalar verilecek. Profesyonel anlamda yapılacak bu eğitimlerden elde edilecek gelirle de özellikle Sultangazili öğrencilerimize ücretsiz kurslar açılarak, eğitimde daha başarılı olmaları amaçlanıyor. Sultangazili öğrencilerimizi yüksek öğrenime hazırlayıp ülke yönetiminde önemli mevkilere gelmelerine katkı sunmak istiyoruz. Gençlerimiz ile ilgili çok projemiz var. Hayata hazırlanmalarını ve başarıya ulaşmaları için eğitimin yanında önemli şahsiyetlerle bir araya getirerek hayat tecrübelerinden yararlanmaları sağlanacak.

Akademimizi kısa zamanda yurt geneline hitap edecek bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz. Tabi ki tüm bu çalışmalar ve daha proje halinde olan çalışmalarımız için mevcut dernek binamız yeterli olmayacaktır. Bu nedenle de yakın zamanda yeni yerimize taşınıp projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top