İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD ‘da Osman Fırat Oy Birliğiyle Yeniden Başkan Seçildi

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) olağanüstü kongresi dernek merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye tek liste ile giren Osman Fırat ve ekibi oy birliği ile başkan seçildi.

Geçtiğimiz aylarda aktif siyasete atılması nedeni ile istifa eden Ahmet Süt nedeniyle AKYAD olağanüstü kongre kararı almıştı. 5. Kongresini gerçekleştiren AKYAD’da kongreye tek liste ile giren eski başkanlardan Osman Fırat oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Kongreye İSSİDEF Başkanı Mevlüt Kandemir, Adıyaman Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel ,Sultangazi Ordulular Derneği Başkanı Kemal Eder, Sultangazi Sinop Derneği Başkanı Servet Başoğlu, Karadut Derneği Başkanı Nuri Süt, MAZLUMDER Yönetim Kurulu Üyesi  Muhammed  Esat Hocalar, Eski Kahta Dernek Başkanı Yasin Ertaş, ASİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Aydoğdu,  Sultangazi Bitlis Derneği Başkanı Yardımcısı Menderes Duvaracı, Esentepe Mahallesi Muhtar Adayları İlyas Şahin, Hacı Konan, İsmetpaşa mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Karakuş, 50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı Lütfü Sav, STK temsilcileri, dernek üyeleri katıldı.

AKYAD eski başkanları Orhan Güzelaydın ve Ahmet Süt’ün konuşmalarının ardından birer selamlama konuşması yapan İSSİDEF Başkanı Mevlüt Kandemir ve Adıyaman Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel , AKYAD’ın  ilçenin en faal STK’larından biri olduğunu ve güzel işlere imza attığını belirttiler. Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen konuşmacılar yeni yönetime başarılar dilediler.

Kongrede bir teşekkür konuşması yapan başkan Osman Fırat, katılımlarından dolayı misafirlerine hoş geldiniz diyerek teşekkür etti. STK’ların sosyal hayatın vazgeçilmezleri olduğunu hatırlatan Fırat, bir çok STK’nın ne yazık ki sadece tabela dernekleri olduğunu ve görevlerini hakkıyla yerine getirmediklerini belirtti. Kurulduğu günden bu yana AKYAD’ın  etkin, aktif bir STK olduğunu belirterek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Önemli olanın hizmet etmek olduğunu ve hizmet etmek için bir makamda olmak gerekmediğini ifade etti. Yapılacak projelerin ortak akılla yapılarak, birlik içinde başarıya ulaşacağını söyleyen Fırat, derneğe emeği geçen herkese ve kendisini yeniden başkanlığa layık gören üyelere teşekkür etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top