Siyaset

AK Parti Sultangazi’de bayramlaşmada yoğun ilgi

AK Parti Sultangazi’de bayramlaşmada  yoğun ilgi

 

AK Parti Sultangazi İlçe teşkilatı, Kurban Bayramının 2. Günü Yunus Emre Konferans Salonu’nda düzenledikleri bayramlaşma programına teşkilat mensupları yoğun ilgi gösterdiler.

 

AK Parti Sultangazi ilçe teşkilatının düzenlediği bayramlaşma programına katılan teşkilat mensupları bayramın coşkusunu birlikte yaşadılar.

 

Bayramlaşma törenine; AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Abdullah Güler, Fatma Betül Sayan, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçe yöneticileri ve teşkilat mensupları katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım, Kurban Bayramının manevi önemine değinerek, birlik ve beraberliğimiz pekiştiren bu günlerin bütün İslam Coğrafyasına hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz etti. İslam ülkelerinde akan kanın durması adına daha güçlü bir Türkiye’yi kurmaları gerektiğini söyleyen Atım, AK parti ailesinin her geçen gün büyüdüğünü ve bunun meyvesini Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında yükselişiyle aldıklarını belirtti. Dünya üzerinde söz sahibi bir ülke olan Türkiye’nin artan gücü ve itibarı sayesine İslam ülkelerinin de huzura erişeceğini belirten Atım katılımcıların bayramını kutlayarak konuşmasını sona erdirdi.

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kurban Bayramının İslam alemine ve dünyaya hayırlar getirmesini Allah’tan dileyerek, katılımcıların bayramını kutladı. Sultangazi’nin her geçen yıl geliştiğini belirten Altunay, ilçede kurulan kurban satış ve kesim alanlarının Türkiye’nin en modern tesisleri olduğunu söyledi. Özellikle bu yıl kurulan alanlara ki hizmetten hem esnafın hem de halkın son derece memnun kaldığını ve yoğun ilgi sayesinde bayramın ilk gününde kurbanlıkların tamamına yakınının bittiğini söyledi. Farklı mahallelerde açılan kurban kesim alanları sayesinde de istenmeyen çirkin görüntülerin engellendiğini ve kurban ibadetinin hakkıyla yerine getirildiğini belirtti.

 

Daha sonra konuşma yapan protokol üyeleri Sultangazi’nin her geçen gün geliştiğini ve ilçeye yapılan hizmetlerden dolayı halkın kendilerini güler yüzle karşılaştıklarını belirterek, Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler. Katılımcıların ve tüm İslam aleminin kurban bayramını kutlayan konuşmacılar, bayramın huzur, barış getirmesini Cenab-ı Hak’tan dilediler.

 

Konuşmaların ardından bayramlaşan teşkilat mensupları, daha nice bayramlarda bir arada olmayı Allah’tan dilediler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top