Genel

Ak Parti Sultangazi Aday Adaylarını Tanıttı

 

Ak Parti Sultangazi Aday Adaylarını Tanıttı

Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı belediye başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adayları tanıtım toplantısı düzenledi…

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının mevcut belediye başkanlarının programa katılmama kararı almasından dolayı Belediye Başkanı Cahit Altunay aday adayı tanıtım programına katılamadı. 5 belediye başkan aday adayı ve 100’e yakın belediye meclis üyesi aday adayının katıldığı tanıtım toplantısı Yunus Emre Konferans Salonun da gerçekleşti.Aday aday tanıtım toplantısı Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topcu’nun konuşmalarıyla başladı. Program Belediye Başkan aday adayları Hatice Yıldız, Binali Bulut, Hüseyin San, Ramazan Boluk ve Seyit Ateş’in konuşmalarıyla devam etti.

İstanbul’un ilk başörtülü aday adayı olan Hatice Yıldız kürsüye çıkan ilk belediye başkan aday adayı oldu.  “Yaşanabilir bir Sultangazi için” belediye başkanlığına talip olduğunu açıklayan Yıldız, sosyal belediyeciliğe önem verdiğini söyledi.

Uzun yıllar Kanada’da yaşayan Belediye Başkan aday adayı Binali Bulut ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın misyonunu daha ileri gitmesinde bir nefer olarak çalışmak, katkıda bulunmak üzere ve taşın altına elini sokmak için Sultangazi Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi.

Uçak Mühendisi Hüseyin San ise konuşmasında projelerinden bahsederek Sultangazi’yi uçuracağını ifade etti.

 

Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Ramazan Boluk, Sultangazi’nin birçok sorunu olduğunu ve sorunların Sultangazi’de oturan, havasını teneffüs eden bir başkan tarafından çözüleceğini belirtti. Kendisinin uzun yıllardır Sultangazi’de oturduğunu ve 2009 seçimlerinde ilçenin demokratik yapısının göz ardı edildiğini temsilde adaletin sağlanmadığını söyleyen Boluk, “Ben inanıyorum ki biz birlikte Sultangazi’yiz” dedi. Boluk, Sultangazililere hizmet etmek için aday adayı olduğunu da sözlerine ekledi.

Belediye Başkan aday adaylarının kendilerini ve projelerini tanıttığı programda son olarak Seyit Ateş söz aldı. Ateş’in konuşmasına başlamadan önce “Sanırım bu salonda çakma Sultangazili yok” sözü salonda alkış yağmuruna tutuldu. Ateş, “Sultangazi’de yürüdüğünüz yolda, yaktığınız elektrikte, okuduğunuz okulda emeği olan bir ağabeyinizim”  diyerek konuşmasına başladı.

42 yıldır Sultangazi’de oturduğunu ve çocuklarının ilçe okullarında eğitim gördüğünü söyleyen Ateş, “Yani bu ilçenin mekteplerinde okumakta öyle insanlara ahlaki yönden bir eksiklik de getirmiyor. Sultangazi’de yaşamaktan ve yaşamaya devam etmekten müthiş gurur duyuyorum” dedi. Kendisinin aslen Ağrı doğumlu olduğunu belirten Seyit Ateş,“Kendimi Ağrılı olarak değil Sultangazili olarak görüyorum. Sultangazi’de söyleyecek sözüm, yapacak işimiz var. Bundan dolayı belediye başkanlığına talip oldum. Benim en büyük idealim hemşericilik yapmayan bir belediye başkanı olmasıdır. Sultangazi’nin her noktasında hizmet üretebilecek arkadaşlarımız var.

 

Yeni Sultangazi oluşurken her mahallemizden bir arkadaşımız mutlaka belediye meclis üyesi olmalıdır. Kadın kollarımızdan da 5 tane arkadaşımız mecliste yer almalıdır. Bunlardan bir tanesi de mutlaka belediye başkan yardımcılığı görevine getirilmelidir. 2014 seçimlerinde yeni kadroların mutlaka özenle seçilmesi ve Sultangazili olmalarına dikkat edilmelidir” diye konuştu.

Ak Parti aday adayı tanıtım programı Belediye Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtılması

1 Comment

1 Comment

  1. ahmet

    Aralık 26, 2013 at 8:07 am

    SEYİT ATEŞ in geçmişine bakarsanız her sektörde önü açık ve faydalı olan adam. Kendisi futbollada yakından ilgilenip bir dönem Beşiktaş JK yöneticiliği görevini yapmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top