Güncel

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığına Saldırı

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığına Saldırı

Sondakika.com’un haberine göre Beyoğlu Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına silahla ateş açıldı. Saldırıda bir özel güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına iki saldırgan tarafından ateş açıldı.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ YARALANDI

Beyoğlu Sütlüce’deki Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına silahla ateş açıldı. Bir araçtan açılan ateş sonucu bir özel güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı.

1 SALDIRGAN YAKALANDI

Eşgali belirlenen iki saldırgandan eşgale uyan bir kişi yakalanırken kaçan diğer kişiyi arama çalışması devam ediyor.

OLAY YERİNE ÖZEL HAREKET TİMLERİ SEVK EDİLDİ

Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi ve özel harekat timleri sevk edildi. Çevrede incelemeler devam ediyor.

ŞÜPHELİ PAKET ALARMI

Bu arada il binası yakınında ise şüpheli paket bulundu. Olay yerine bomba imha ekipleri sevk edilirken il binasının bulunduğu İmrahor Caddesi de trafiğe kapatıldı. Bomba imha ekipleri şüpheli paleti fünyeyle patlattı. Pakette bomba izine rastlanmadı. Polisin olay yerinde incelemeleri devam ediyor.

BAKAN VE İL BAŞKANI SALDIRIYI KINADI

Olaya ilişkin AB Bakanı Volkan Bozkır ve Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci açıklama yaptı. AB Bakanı Volkan Bozkır, “Gerçekten üzücü bir olay, menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaralı kardeşimize de acil şifalar diliyoruz. İnşallah tekerrür etmesin” diye konuştu.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de, “Menfur bir saldırı sonucu il başkanlığımıza bu akşam hiç istemediğimiz bir şekilde birlikteyiz. Tabiki saldırıyı kınıyoruz. Biraz sonrada inşallah Başbakanımız da burada olacaklar. Tabi biz Ak Parti İl Başkanlığı olarak bütün ekip burada şu anda kardeşimiz hastaneden taburcu edildi ona dua ediyoruz. Kolundan giren bir kurşun çıkartılmış oldu. Başka herhangi bir yaralının ve istemediğimiz olayın olmayışı bu akşamki sevincimiz” dedi.

“Terörle, eşkıyayla dağda mücadelemiz sürerken şehirde de mücadele en etkin bir şekilde sürecek” diyen Temurci şöyle konuştu: “İnşallah İstanbul’da ve bütün Türkiye’de bu ülkede siyaset yapanların hangi siyasi görüşe mensup olurlarla olsunlar demokrasi adına millet adına milletin sesi olan siyasi partilere yapılan bu tür saldırıları kınamalarını bekliyoruz. Özellikle Türkiye’nin normalleşmesi için buna ihtiyacımız var”

 

Saldırıdan Sonra Başbakan Davutoğlu Ziyarette Bulundu

 

Yapılan saldırının ardından, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu il başkanlığı binasına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top