Sultangazi

Ahmet Süt İstifa Etti

Ahmet Süt İstifa Etti

Geçtiğimiz ay Sultangazi Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıklayan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Süt, aktif siyasete atılması nedeniyle başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yıllardır birçok etkinlikte ‘Bizimde Sultangazi için söylenecek sözümüz var’ diyerek, ilçede yaşayanların Sultangazi’ye sahip çıkmaları ve göz ardı edilmemeleri gerektiğine vurgu yapan Ahmet Süt, geçtiğimiz ay Sultangazi Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıklamıştı.

Başkanı olduğu AKYAD’ın gelenekselleştirdiği Adıyamanlı Eller ve Gönüler İstişare Toplantısında adaylığını açıklayan Ahmet Süt, yerel seçimler için çalışmalarına başlamıştı.

Aktif siyasete atıldığı için dernek başkanlığından istifa ettiğini belirten Süt, istifa sebebini bildirmek için kamuoyu açıklamasında bulundu: Aktif siyasete girmem hasebiyle, kurucuları arasında olmaktan onur duyduğum 7 yıl başkan vekili, son bir yılda da genel başkanı olmakla iftihar ettiğim AKYAD (Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği) genel başkanlığından, STK’ların siyasi yapılanmalara eşit olması gerektiği ilkesine bağlı kalarak, istifa ediyorum.

Sultangazili hemşehrilerime ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top