Genel

Ahmed-i Hani Parkı Hizmete Açıldı

Sultangazi Belediyesi, tarihte yer edinen önemli şahsiyetlerin isimlerini parklarda yaşatmayı sürdürüyor. İsmetpaşa Mahallesi’nde tarihçi, mutasavvıf ve şair Ahmed-i Hani’nin isminin verildiği park, törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, kardeşliği ve beraberliği öğütleyen Ahmed-i Hani’nin ismini ilçede yaşatmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Sultangazi Belediyesi, Ahmed-i Hani Parkı’nı törenle hizmete açtı. İsmetpaşa Mahallesi’nde düzenlenen parkın açılışına Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, İlçe Emniyet Müdürü Murat Çimen, Ağrılılar Dernek Başkanı Umut Öztürk, Ahmed-i Hani Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Bekret, sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

7

Törende konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ünlü tarihçi, mutasavvıf ve şair Ahmed-
i Hani’nin ismini İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşatmaktan büyük onur duyduklarını söyledi. İnsanlara ve kültürlerine değer vermenin önemine değinen Başkan Altunay, “Tarihimizde yer edinen önemli şahsiyetlerin isimlerini yaşatmayı sürdürüyoruz. Daha önce Fatma Seher Erden ve Ahi Evran isimlerini parklarımızda yaşatmıştık ve bugün de geleneğimizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.Ahmed-i Hani’nin yaşadığı dönemde toplumsal beraberlik ve dayanışmayı öğütlediğini kaydeden Başkan Altunay, “Ahmed-i Hani hayatı boyunca birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları vermiş bir alimdir.İnsanlar arasında ayrım yapmadan toplumsal dayanışma ve yardımlaşmaya davet etmiştir” ifadelerini kullandı. Sultangazi’nin değişmeye devam ettiğini kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi:”95 olan park sayısını 135 daha arttırarak 230’a çıkardık. İlçemizde 14 kamu binasının çoğu tamamlandı ve açılışları için gün sayıyoruz. Sultangazi değişime devam ediyor. Millete hizmetkar olmaya geldik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

6

“.Ahmed-i Hani Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Bekret de konuşmasında tarihçi Ahmed-i Hani’nin isminin parkta yaşatılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek Başkan Altunay ve ekibine teşekkür etti.Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, vatandaşlarla birlikte parkı gezdi.

1

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top