Köşe Yazıları

Adıyamanlıların, İstanbul’da Bir Değeri: Ahmet Süt

Adıyamanlıların, İstanbul’da Bir Değeri: Ahmet Süt

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ne giden yolda; takvim yaprakları bir bir düşerken, doğal olarak, siyaset sahnesi de hararet ve harekette ivme üstüne ivme kazanmakta. Kuşkusuz her seçim; ülke, millet ve toplumun geleceği açısından son derece hayati önem taşır. Vatandaşa hizmet yönüyle sonuçlarının; insanların yaşayışlarına, kültürel, sosyal ve ekonomik hayatlarına ne yönde etki edeceği bakımından -tabii ki- insanların dikkatini çekmekte ve merakını canlı tutmaktadır.

İşte önümüzdeki 31 Mart Seçimlerinin, ‘yerel’ olması, yani il-ilçe-belde belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve köy-mahalle muhtarlarının seçileceği göz önünde bulundurulduğunda -ki bu, asla unutulmamalı- bu hizmetleri gerçek manada, Hakkın hatırı için ‘âli’ tutacak kişilerin işbaşına getirilmesi, asıl hareket noktamız olmalı.

Bu bağlamda, nüfusunun büyük bir kesimini Adıyamanlı insanlarımızın teşkil ettiği İstanbul’un Sultangazi İlçesinde, tüm hemşehrilerimizin ve Sultangazililerin büyük teveccühüyle belediye başkanlığına, Ak Parti’den aday adayı olan Adıyaman-Kahtalı Ahmet Süt, seçim çalışmaları ve insanlara gönülden yakınlığıyla, çevresinde vatandaşın takdirini toplamakta ve ‘İşte bizden biri’ vasfını ve halkın desteğini kazanmış durumdadır.

Ahmet Süt; ilköğretimini Kâhta’da tamamladıktan bu yana İstanbul’da ikamet etmektedir. Liseyi İstanbul’da, yüksek öğretimini Trakya Üniversitesi’nde bitirdikten sonra Sultangazi’de iş hayatına atıldı. Çeyrek asırdır Sultangazi’de ikamet eden Ahmet Süt, kurucusu olduğu AKYAD (Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği)’da başkan yardımcılığı ve son dönemde başkanlığını yaptığı sırada, başta hemşehrilerimiz olmak üzere bütün Sultangazililere eşit mesafede olma ilkesiyle, hizmet etti, projeler üretti. Yaptığı her işte ve çalışmada ‘elini taşın altına’ koyar ve hizmetleri gönülden yapar. İşte vatandaşlar bu yönüyle, belediye başkanlığında Ahmet Süt’ü görmek istiyor.

Çünkü vatandaş artık şunu net olarak idrak ediyor: Özellikle yerelde, siyaset platformunda hizmet edecek kişinin; çalışkan, birleştirici, dürüst, proje üreten, vatandaş odaklı hizmet anlayışında, özverili, samimiyet çerçevesinde davranan ve     -her şeyden de önemlisi- gerçek manada halka hizmeti, Hakka hizmetle eşdeğer tutması gerekir. İşte bu vasıfları ve daha fazlasını taşıdığından, Sultangazililer, yerel yönetici seçiminde tercihini Ahmet Süt’ten yana yaptı. Geçen 11 Kasım günü, belediye başkanlığı aday adaylık resmi başvurusunu yapmak üzere partisinin İlçe Başkanlığına gittiğinde, yüzlerce Sultangazili, kendisine eşlik etti ve bir miting havasında müracaatını yaptı.

Seçim meydanında, çok pozitif bir kampanya yaptığından, bütün okların kendisini gösterdiği Ahmet Süt, seçilmesi durumunda ana hatlarıyla şu hususları, ekibiyle birlikte, gerçekleştireceğini vurgulamaktadır:

-İlçemizde temsiliyette adaleti sağlayacağız.

-İlçemizi bir varoş mahallesi olmaktan kurtaracağız.

-Ortak akılla, Sultangazi’yi Sultangazililerin yönetmesini sağlayacağız.

-Projelerimizle, bütün bireylere dokunacağız. Herkesin faydalanması  

 prensibiyle hareket edeceğiz.    

    Seçim meydanlarında dile getirdiklerini -samimiyetini yakinen bilen biri olarak söylüyorum- ne pahasına olursa olsun, yapacağına/yapmaya çalışacağına ve kendisini destekleyen binlerce kişiden hiç birini mahcup etmeyeceğine,  ben de yürekten inananlardanım.

Yolun çık olsun Ahmet Süt…

Ramazan AYDIN

                                                                                           (Elektronik Müh.)

13.12.2018

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top