İstanbul'daki Adıyamanlılar

ADIYAMANLILAR VAKFI RAMAZAN STANDINA ZİYARETÇİ AKINI

Bağcılar Belediyesi’nin, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı dolayısıyla Bağcılar Meydanı’nda Adıyamanlılar Vakfı’na tahsis ettiği stand yoğun ilgi görüyor. Her akşam siyasetten bürokrasiye, sanat dünyasından, iş adamlarına, vatandaşlardan basın camiasına kadar çok sayıda vatandaş Adıyamanlılar Vakfı Standını ziyaret ediyor.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İstanbul’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Bağcılar’da da Ramazan coşkusu en üst seviyede yaşanıyor. Adıyamanlılar Vakfı her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağcılar Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen Ramazan standında Adıyaman’ın kültürünü ve yöresel ürünlerini tanıtıyor.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan yardımcısı Cuma Durak ile Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Oruç’un yoğun çabalarıyla açılan, Adıyamanlılar Vakfı standında ziyaretçilere, meşhur Adıyaman çiğköftesi ve yedi karışımlı Adıyaman kahvesinin yanı sıra Adıyaman yöresine ait yöresel yiyecekler ikram ediliyor.

Gecenin geç saatlerine kadar misafirlerini ağırlayan Adıyamanlılar Vakfı’nın Ramazan standı yoğun ilgi görüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli Vakfın standını ziyaret etti.

Soylu ve Canikli’ye meşhur Adıyaman çiğ köftesi ve yedi karışımlı Adıyaman Kahvesi ikram edildi, Adıyaman ile ilgili bilgi verildi.

Ayrıca çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, basın mensubu, iş adamı ve vatandaş da standı ziyaret etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top