Bağcılar

Adıyamanlılar Vakfı Meclis toplantısı yoğun ilgi gördü

Adıyamanlılar Vakfı Meclis toplantısı yoğun ilgi gördü 

 
 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı’nın dört ayda bir düzenlediği genişletilmiş Ekim ayı Meclis toplantısı yüzlerce vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda vakfın yeni yaptığı 2. çok amaçlı salon da hizmete açıldı.

Toplantıya Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,  Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı ve Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanspor Kulüp Başkanı Ragıp Ersoy, CHP Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Av. Ali Acar, çok sayıda bürokrat, STK başkanları ile yöneticileri, basın mensubu ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, “Toplantı vesilesi ile İstanbul’daki Adıyamanlı hemşerilerimizle uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son derece sıcak bir muhabbet ortamı eşliğinde hasbıhal etmek bana göre güzel bir duygu. Özellikle bu güzel hizmetleri hizmetinize sunma imkânı tanıyan siz değerli hemşerilerimize şükran borçluyuz. Salonun yapımında özellikle işin takipçilik kısmında büyük gayret sarf eden başta Yönetim Kurulu üyelerimizden Hasan Demir ve Cuma Durak olmak üzere emeği geçen ve katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun.”  diyerek, gerek çok amaçlı salonun yapımında ve gerekse burs hizmetinde bulunan herkese teşekkür etti.

Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı ve Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ise, “Adıyamanlı hemşehrilerimize düşen en önemli görev özellikle siyasetçilerimize ve bürokratlarımıza sahip çıkmasıdır. Onlara verdiğiniz değer aslında kendinize veriyorsunuz ama farkında değiliz. Bu anakent de hepimizin ortak bir amacı olmalı, o da birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmenin gayreti içerisinde olmaktır.” dedi.

Acar, Adıyamanlıların bir güç olduğunu herkese göstereceğiz

CHP Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Av. Ali Acar, dernekçiliğin önemine değinerek verilen eğitim burslarının gelecek için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Kendisinin de bir buçuk yıl dernek başkanlığı yaptığını, dernekçiliğin birlikte olma hazzını artırarak faydalı işler yapmaya öncü olduğunu söyledi. Acar, “Ben Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan aday adayıyım. Bu yola çıkarken hemşerilerimden alığım destekle varlığımı ortaya koyabiliyorum. Ama ne yazık ki bize söylenen Sultangazi’de nüfus olarak yoğun olmamıza rağmen Adıyamanlılar arasında birlik ve beraberliğin olmadığı, bu yüzden de bir güç olarak görülmediğiydi. Çıktığımız bu yolda bu söylenenleri haksız çıkaracağımıza inanıyorum ve bizden sonra gelecek olan kardeşlerimize bir yol açmış olacağız” dedi.

Ersoy, 2. Lige çıkacağız

Adıyamanspor Kulüp Başkanı Ragıp Ersoy, Adıyaman’ın gelişmesi için  başta Adıyamanlı iş adamlarının yatırım yapması gerektiğini, böylece iş ve beyin gücünün Adıyaman’da kalmasını sağlanabileceğini söyledi. Ersoy, “ Adıyamanspor başkanı olarak sizlerden para istemiyorum, projelerimize destek istiyorum” diyen Ersoy, Adıyamansporun başarılı olduğunu ve Adıyamanlıların takımlarına sahip çıkması durumunda 2. Lige çıkmanın hayal olmadığını ifade etti.

Göksu; “Adıyamanlı Hemşehrilerimle Gurur Duyuyorum”

Adıyamanlılar vakfının bu anlamlı toplantıya iştirak ederek çok sevdiği hemşehrileriyle birlikte olan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Kardeşlik ve Fedakârlık” manasında yaptığı konuşma ile büyük alkış aldı.

Adıyamanlılar vakfı kuruluşundan bu yana yaptığı güzel hizmetlerle Türkiye’deki vakıf ve dernekler arasında örnek bir Sivil Toplum kuruluşu haline geldiğini söyleyen Başkan Göksu, “İnsanların hayatında iki önemli şeyi unutmaması lazım. Bunlardan biri doğduğu yerdir. Bir diğeri ise doyduğu yerdi. Hepimiz duyduğumuz şehrin güzelliklerinden faydalanmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de bu şehrin önemini ve değerini bilerek katkı sağlamamız lazım. Özellikle İstanbul’da suç oranı bakamından en düşük illerin başında Adıyaman’ın yer alması doğrusu beni fazlasıyla gururlandırdı. İstanbul’daki Adıyamanlı hemşehrilerimizin kazandığı helal lokma Annesinin ak sütü gibi helal olduğunu” söyledi.

Hayırsever İşadamlarına Teşekkür Plaketi Verildi

Adıyamanlılar Vakfı, toplantı sonrasında hem vakfın çok amaçlı salonun yapılmasında ve hem de her yıl yüzlerce Üniversite öğrencilere burs vererek büyük katkı sağlayan işadamlarına teşekkür belgesi verildi.

Onlar Alkışı Fazlasıyla Hak Ettiler

Vakfın kuruluşundan bu yana vakfın her türlü çalışmalarında gece gündüz demeden maddi ve manevi yönden bütün işlerin takipçiliğini yaparak adeta bir nefer gibi çalışan ve son olarak vakfın 2. çok amaçlı salonun yapımında yine her zaman olduğu gibi üzerine düşen her türlü görevi üstlenen ve bu yönde herkesin takdirini kazanan vakfın yönetim kurulu üyelerinden Hasan Demir ve Cuma Durak toplantıda en fazla alkışı hak eden isim oldular.

1 Comment

1 Comment

  1. Mahmut Deniz

    Ekim 10, 2013 at 8:44 pm

    Vakfın Meclisi’ne yogun diye yapılan habere ve fotografa baktığımızda hep aynı kisiler. Birbirlerini tebrik edip duruyorlar. Kardesim burası bütün Adiyamanlilarin vakfidir. Siz bu tek yönlü siyasetçileri getirdikce kimse oraya gelmez. Siyaseti vakfa bulaştırmayın. Ya da gelip orada Adiyamancilik oynayan ve Asiyamana sevdalı olduğunu söyleyen baskana biri çıkıp sorsaydı da ” senin Adiyamanli bir baskan yardımcın, meclis üyen, belediyede Mudur ya da bir danışmanın var mı?” diye bunun cevabı sifirdir. Onun icin kimse kimseyi kandırmasın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top