Genel

Adıyamanlılar Turizm sektöründe de söz sahibi olmaya başladı.

 Adıyamanlılar Turizm sektöründe de söz sahibi olmaya başladı.

Tekstil ve deri sektöründe lider konumunda olan Adıyamanlılar turizm bölgelerinde de gün geçtikçe başarılarından ve adından söz ettirmeye başladılar.

Tekstil ve deri sektöründe piyasanın lider konumunda olan Adıyamanlı girişimciler, yurt içi ve yurt dışı piyasada hızlı yükselişlerini devam ettirirken turizm bölgelerinde yaptıkları yatırılmlarla da adlarından söz ettirmeye başladılar.

Turizmin her alanında başarılı yatırımlar yapan Adıyamanlıların sektörde söz sahibi olmaya başladığını söyleyen Abdullah Acar, Antalya Kemer Beldibi’nde çanta ve cüzdan satan bir mağazanın sahibi.  Yıllardır imalat yaptıklarını ve yurt  içi ve yurt dışı pazarlarda tanınan bir marka olduklarını ifade etti. Turizm bölgelerinde 20 yıldır faaliyet gösterdiklerini ve Adıyamanlı hemşerilerinin turizm bölgelerinde yaptığı yaptırımlarla bu sektörde de söz sahibi olmaya başladıklarını söyledi. Acar, ‘Yıllardır tekstil ve deri çanta üzerine faaliyet gösteren Adıyamanlılar, turizm sektöründeki pazara da girerek pazar ağlarını genişletttiler. İmalatın her aşamasını iyi bildiğimiz ve genelde kendi mamüllerimizi imal ettiğimiz için gerek fiyat gerekse kalite açısından avantajlarımız var. Bu avantajları artıya çevirebilecek piyasa tecrübesinide eklediğinizde sektörde söz hakkına sahip olduğumuzu görüyoruz.

Bu sektörlerin dışında da gıda, konaklama gibi alanlarda da yatırımlarımızı yapmaya başladık. Burada ASKA Oteller zinciri gibi konaklama sektörünede yatırım yapan Ramazan Aslan gibi hemşerlerimiz var. Yakın zaman da sektörde daha güçlü bir hale geleceğimize inanıyor ve hemşerilerimizi bu sektöre yatırım yapmaya davet ediyoruz’ dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top