İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyamanlılar Derneği İftar Programında Kültür Merkezi İçin Start Verildi

Adıyaman’ın ilk STK’larından biri olan Adıyamanlılar Derneği düzenlediği iftar programında dernek yöneticileri ile bir araya geldi. Ramazan ayı münasebetiyle aylık olağan toplantılarını iftar programıyla birleştiren Adıyamanlılar Derneği yönetimi, kültür merkezi projelerini hayata geçirmek için start verdiler.

Çemberlitaş’ta bulunan Duran Pide Kebap& Lahmacun ve Pizza Salonu’nda düzenlenen toplantıya Gergerliler Derneği Federasyonu Başkanı Ali Acar, Beşiktaş Belediye Başkan yardımcısı Mehmet ali Tüy, GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir, Kahta Derneği Başkanı Ahmet Kıymaz ve Adıyamanlılar Derneği yönetimi katıldı.

İftar programı öncesinde bir selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Deniz, bir kültür merkezi yapmak istediklerini belirtti. Dernek merkezlerini satarak bu projeyi gerçekleştirmek istediklerini söyleyen Deniz, ‘Aslında daha geniş kapsamlı bir kültür merkezi oluşturmak için bütçemiz şimdilik yeterli değil. Bu yüzden hemşehri derneklerimizle istişareler yaparak birlikte bu hizmeti sunmak için karar aldık ve en kısa sürede görüşmelere başlayacağız’ dedi.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan katılımcılar, dilek ve temennilerini ilettiler. Yapılacak çalışmaya katkı sunarak örnek bir proje oluşturmak için yapılacak her çalışmaya destek sunacaklarını belirttiler.

Program ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle sona erdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top