Eyüp

Adıyamanlı STK’larda Bayram

Adıyamanlı STK’larda Bayram

Adıyamanlı Sivil Toplum Kuruluşları dernek merkezlerinde düzenlediği bayramlaşma programlarında  bayramın güzelliklerini hemşehrileriyle birlikte yaşadılar.

İslam Dünyasının en kutlu günlerinden biri olan Kurban Bayramı bütün İslam aleminde kutlanırken, İstanbul’da bulunan Adıyamanlı STK’larda dernek merkezinde düzenledikleri bayramlaşma programlarıyla bu kutlu günün güzelliklerini birlikte yaşadılar.

Bayramın ikinci gününde bir çok derneğin düzenlediği bayramlaşma programlarına, Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler. Dernek merkezlerini tıka basa dolduran Adıyamanlılar akrabaları ve hemşerileriyle bayramlaşarak hasret giderdiler.

Bir çok hemşerilerinin Adıyaman’a  bayram için gittiklerini söyleyen STK başkanları, har kuşaktan hemşerilerini  bir arada görmekten duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Bayramın ikinci gününde  yapılan bayramlaşma programlarından Koçtepe Köyü en kalabalık katılımcının bir araya geldiği program oldu. Koçtepe Dernek Başkanı Necmi Karakuş, bu manzara karşısında duygulandığını dile getirerek, hemşerileri ile birlikte çifte bayram yaşadıklarını söyledi.

Esendere(Klisk) Köyü Dernek Başkanı  Av Ali Yücel, Narlıdere (Gomik) Köyü Dernek Başkanı Faruk Kılıç, Narinceliler Köyü Dernek Başkanı Yavuz Uçan, Tütenocak (Bersomik) Köyü Dernek Başkanı Fayik Kılıç’da derneklerinde düzenlenen programlarda birer selamlama konuşması yaparak hemşerilerinin bayramını kutlarken Kurban bayramının bütün İslam dünyasına barış, sağlık, huzur, ve bereket getirmesini Allah’taan niyaz ettiler.

Bayramın 3. Gününde de Adıyamanlı STK’lar bayramlaşma programı düzenliyorlar.

(Aynı gün içerisinde  bir çok Adıyamanlı dernekte bayramlaşma programı düzenlediği için Pusula İstanbul ailesi olarak yetişebildiğimiz programları sizlere aktardık. Gidemediğimiz programlar için hemşehrilerimizden özür diliyor bayramlarını kutlarken, Kurban Bayramının bütün İslam alemine barış, huzur ve bereket getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ederiz.)

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top