Spor

Adıyamanlı STK’lar arası futbol turnuvası şenlik havasında başladı.

Esendere ve Gürgenli Derneklerinin düzenlemiş olduğu Adıyamanlı sivil toplum örgütleri arası halı saha futbol turnuvasının startı davul zurna eşliğinde bir şenlik havasında verilirken, turnuvaya Adıyamanlıların ilgisi oldukça yoğundu.

Bu yıl 3.sü gerçekleşen Adıyamanlı STK’lar arası halı saha futbol turnuvasının koordinatörlüğün geçen yılın şampiyonu Esendere Derneği ile Gürgenli Derneği yaptı.

Zara Ekinli tesislerinde yapılan futbol turnuvasına Adıyamanlı il ilçe ve köy dernekleri katıldı. 20 Takımın 4 grupta mücadele edeceği turnuva 10.03.2013 tarihinde düzenlenen törenle başladı.

Adıyamanlılar arasında birlik ve beraberliği artırmak amacıyla düzenlenen turnuvalarda, yeni neslin tanışıp kaynaşmasının gelecek için umut vaat ettiğini söyleyen dernek yöneticileri bu tür etkinliklerin sıklıkla yapılmasının önemini vurguladılar.

Davul zurna eşliğinde bir şölen havasında gerçekleşen açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Açılış törenine Adıyamanlı dernekler yönetim kurulu bazında katılırken Adıyamanlıların turnuvaya ilgisi oldukça yoğundu.

Turnuvada selamlama konuşması yapan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, GERSOY-DER Başkanı Av. Ali Acar, AKYAD Başkanı Osman Fırat, GADER Başkanı Ramazan Okay birlik ve beraberlik mesajı verirken yapılan organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Bu tür etkinliklerde hep beraber olmanın ortaya çıkardığı güzellikler ve faydalardan da bahseden konuşmacılar bütün Adıyamanlıları bu turnuvaya davet ettiler.

Yapılan mücadeleleri büyük bir keyifle izleyen katılımcıların kendi takımlarına verdikleri destek görülmeye değerdi.

 

2 Comments

2 Comments

  1. HÜSEYİN GENÇ

    Mart 14, 2013 at 2:12 pm

    EMİN BEY ÖNCELİKLE BU FEDEKARLIGINIZA SONSUZ TEŞEKÜRLERİMİ SUNAR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM İNANKİ SİZLERİN DEGERİ BU FOTBUL TURNUVASI KADAR DEGERLİDİR BENİM AÇIMDA YİNE BİZLERİ YALINIZ BIRAKMAYAN ASU TV İST TEMSİLCİSİ PUSULAİSTANBUL EMİN DOĞANA TEKRAR TEŞEKÜRLERİMİZ BİR BORÇ BİLİRİM HERŞEY MÜKEMEL OLMUŞ EMEGİNE YÜREGİNE SAGLIK BİR DAHA Kİ RÖPORTAJDA BİRAZ DAHA TURNUVADA OYNAYAN OYUNCULARA YER VERİRSENİZ DAHA GÜZEL BENCE ….HÜSEYİN GENÇ

  2. Abdullah Gültekin

    Mart 15, 2013 at 8:11 pm

    bütün derneklerimize başarılar diliyorum birlik ve beraberlik içerisinde ve celtinmence geçmesini diliyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top