İstanbul

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

ADIFED Gençlik Kolları ve ADI-GENÇ Derneği birlikte ‘Adıyaman Gençliği Kültürünü Tanıtıyor’ kültür programı düzenledi. Adıyamanlı olmayan gençlere Adıyaman’ın kültürünü ve tarihini tanıtmayı amaçlayan program başarıyla gerçekleşti. 3 günlük programa aralarında Bangladeş ve Doğu Türkistanlı gençlerinde yer aldığı Türkiye’nin çeşitli illerinden 50 kişi katıldı.

Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Gençlik Kolları ile Adıyaman Gençlik Hareketi(ADI-GENÇ) Derneği ortaklaşa olarak ‘Adıyaman Gençliği Kültürünü Tanıtıyor’ başlığıyla kültür gezisi düzenledi. Sultangazi’deki ADI-GENÇ merkezinden 3 Ağustos Perşembe günü hareket eden grup ADIFED Gençlik Kolları ve ADI-GENÇ Derneği Başkanı Bekir Akgül öncülüğünde Adıyaman’a vardı.

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

Genç kafile gezinin birinci gününde sırasıyla Ebuzer Gıffari Türbesi, Saffan Bin Muattal Türbesi ve Pirin Mağaralarını ziyaret etti. Adıyaman Belediyesi tarafından Arsames Otel’de ağırlanan grup, gece yarısı güneşin en güzel doğduğu yer olan Nemrut Dağı’na çıkarak güneşin doğuşunu seyretti. Nemrut Dağı’nın ardından Damlacık Havuzbaşında kahvaltı yapan gençler, Üzeyir As Makamı, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Eski Kahta Kalesini ziyaret etti. Menzil Köyünü ziyaret eden grup Kırk Göz’de piknik yaptı. 2. Gecenin sonunda Adıyaman Belediyesi’nin Harfhane Ekibi tarafından Keleş Konağı’nda gençlere harfhane gecesi düzenlendi. Burada türküler eşliğinde hoş vakit geçiren gençler, sabah saatlerinde yola çıkarak İstanbul’a döndüler.

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

Gezi boyunca ADIFED Genel Sekreteri Orhan Karaman ile ADIFED Gençlik Kolları ve ADI-GENÇ Derneği Başkanı Bekir Akgül geziye katkı sağlayan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Ekinci ile Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ı ziyaret ederek katkılarından dolayı ADIFED Başkanı Av. Abdurrahman Dursun adına plaket takdim etti. Kahta Belediye Başkanı Toprak, Gençleri makamında ağırlayarak hasbihal etti.

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

Geziyle ilgili konuşan Başkan Bekir Akgül, “geçtiğimiz sene birincisini düzenlediğimiz programımızın ikincisini gerçekleştirdik. Sultangazi merkezli olarak İstanbul’daki Adıyaman gençliğini bir araya toplayarak öz benliğini kaybetmeden kendini geliştirmiş bir gençlik oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada her zaman yanımızda olan başta federasyon başkanımız Av. Abdurrahman Dursun olmak üzere bütün büyüklerimize teşekkür ederim.” İfadelerini kaydetti.

Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı! Adıyamanlı Gençler Kültürünü Tanıttı!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top