İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyamanlı Adaylara Hemşehrilerinden Destek

Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun birlikte organize ettiği Cumhur İttifakı İstanbul Avrupa yakası Adıyamanlı Belediye Başkan Adayları ve Belediye Meclis Üyesi Adayları destek programı düzenledi. Adıyamanlılar Vakfı Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya hemşehrilerine destek veren Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler.

Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlenen programa Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Belediye Meclis Üyesi adayları, STK temsilcileri, muhtar adayları ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, Adıyamanlı adaylara başarılar diledi ve desteklerini bildirdi. Demokrasinin milletin özgür iradesini sandığa yansıtarak nasıl yönetileceğine ve kimin yöneteceğine karar vermesidir diyen Aybak, son 16 yılda ülkenin bazı çıkmazlardan sıyrıldığını belirtti. Eksikliklerin sağduyu ve güç birliği ile aşılacağını ifade eden Aybak , hemşehrilerinin yanında olduklarını söyleyerek başarılar diledi.

31 Mart yerel seçimlerin ülkemize hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Orhan Karaman, ”Birçok alanda olduğu gibi, siyasette, yerel yönetimlerde, bürokrasi de, onu ve gurur duyduklarımızın sayısı artıyor ve artmalıdır. Çünkü Adıyamanlılar vatanına, milletine, bayrağına ve devletine bağlı insanlardır. Dünya başkenti İstanbul’un yönetilmesinde görev alan hemşerilerimizin, yıllarca omuz omuza yol yürüdüğümüz insanlar olması da bizi ayrıca gururlandırmıştır. Bu isimler yapılacak hizmetler konusunda hayallerimizi, ümitlerimizi ve heyecanlarımızı arttırmaktadır.” şekilde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Özkartal ise Adıyamanlı hemşehrileri için destek istedi. Adıyamanlıların daha aktif ve güçlü olabilmesi için bütün Adıyamanlıların destek vermesi gerektiğini söyleyen Özkartal, bir kurumda söz hakkına sahip hemşehriniz var ise hizmeti almanız kolaylaşır. Sultangazi’de Abdurrahman Dursun ve Esenlerde Mehmet Tevfik Göksu için destek olmalarını bu desteği tanıdık ve akrabalardan da isteyerek güçlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan Abdurrahman Dursun  desteklerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür etti ve sizleri asla mahcup etmeyeceğiz dedi. Dursun, ‘“Biz bu mesuliyeti yerine getirme adına çok büyük gayret göstereceğiz. Buna kutlu bir emanet olarak bakıyoruz ve inşallah bu kutlu emaneti bir dava şuuru içerisinde taşımak için gayret edeceğiz. Bu görevi biz de bir gün bırakacağız. Nasip olursa 5 yıl için seçiliyoruz. Biz sadece bu 5 yıl için yapmamız gerekenleri yapacağız. Doğru işleri her zaman yapacağız. Asla yanlış bir işe imza atmayacağız. Allah rızasını gözeterek, o çerçeveden çıkmayarak gayret edeceğiz. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğiz, yerine getirmeliyiz. Sultangazi’de İstanbul birincisi olmak için gayret ediyoruz. Hedefi bu şekilde koyduk ve buna göre çalışıyoruz. Biz gayret edelim. Kader gayrete aşıktır derler. Çalışalım ki kader de tecelli etsin. Güzel işlere inşallah imza atacağız. Ama her zaman şunu söylüyorum; Bu dönem imar ve ihya faaliyetlerini çok olmayacağı bir dönem. Bunlar zaten belediyecilik işi, yapacağız. Alt yapıya dair bir ihtiyaç varsa bunları inşallah yapacağız. İmara dair sıkıntılar varsa bunları zaten çözeceğiz. Ama öncelikli sorumluluğumuz daha farklı işler. Eğitim alanı üzerinde çok duruyoruz. Sultangazi’de tam zamanlı eğitime geçme adına, nitelikli okulların getirilmesi adına çok gayret ediyoruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, toplantıyı düzenleyenlere teşekkür etti. Toplantıya katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Demiröz, 31 Mart seçimlerinin bir beka meselesi olduğunu belirterek, destek istedi.

AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu ise, 31 Mart seçiminin sadece Türkiye için değil, tüm mazlum milletler için büyük önem taşıdığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde girdikleri her seçimden zaferle çıktıklarını dile getiren Göksu, Adıyamanlı hemşehrilerine teşekkür ederek destek istedi.

Konuşmaların ardından belediye meclis üyesi adayları katılımcılara tanıtıldı.

Program çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top