Bağcılar

Adıyaman Tüyap Emitt Fuarına Damgasını Vurdu

Adıyaman Tüyap Emitt Fuarına Damgasını Vurdu 

   Ülkeler arasındaki turizm ilişkilerini geliştirerek, turizme katkı sunmak amacıyla İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde 19. kez kapılarını açan ve açılışını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın yaptığı,  Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı olma özelliği taşıyan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) başladı.

71 ülkeden yaklaşık 4 bin 500 firmanın katıldığı fuar, 25 Ocak Pazar gününe kadar gezilebilecek. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, turizm endüstrisi profesyonellerinin yanı sıra sektör paydaşlarını bir araya getirdi.

 

Kadim medeniyetler şehri Adıyaman’da, Valilik öncülüğünde EMİTT fuarında stand açarak, ilin sahip olduğu zengin turizm potansiyelini uluslararası alanda kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla yerini aldı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı ile güç birlikteliği yapılarak hazırlanan Adıyaman standı, EMİTT fuarında en çok ilgi gören stant oldu.

emitt

Fuarın birinci gününde Adıyaman Standını bir çok ilin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları, Milletvekilleri  yanısıra Adıyaman Milletvekili Dr.Murteza Yetiş,Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy,Adıyamanlılar Federasyon Başkanı  Nevzat , Kahtalılar Federasyon Başkanı Av.Ali Yücel,Adilev Vakfı Başkanı M.Fatih Tarcan ,Bayhan,BADER başkanı Mehmet Özcan, İstanbul Etsiz Çiğköfteciler Dernek Başkanı Ömer Turan, Esenler  Besnililer Dernek Başkanı Mustafa Kuş,Fatih Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Hakverdi, Bağcılar Belediye Meclis Üyesi  Cuma Durak ,Sultangazi Esentepe Mahallesi  Muhtarı Haydar Polat,ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

Çiğköfteler Ömer Usta’dan ,Kahveler Kervansaraydan 

Konuklarıyla yakından ilgilenen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, ziyaretçilere Adıyaman Çiğköftesi  Ömer Ustadan çiğköfte  ve Tarık Yapıcı’dan  meşhur Kervansaray Kahvesi ikram etti.

Vali Mahmut Demirtaş, fuarın birinci günü açılış programına katılan bir çok ulusal basın mensubuna Adıyaman hakkında  özel demeçler verdi.

21 medeniyetin gelip geçtiği ve bu medeniyetlerin izlerini taşıyan, barışın, kardeşliğin, huzurun, hoşgörünün ve Güneydoğu Anadolu’nun en şirin ili, Adıyaman’ın tarihini, kültürünü, mutfağını, sahip olduğu değerleri, gelenek ve göreneklerini Türkiye’nin aynası ve mozaiği olan İstanbul’da tanıtmayı amaçladıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “İlimizi ulusal ve uluslararası alanda tüm dünyada tanıtmak amacıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’le  başlayan tanıtım atağımız Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) ile devam ediyor. 4 gün boyunca ilimizin sahip olduğu tüm güzellikleri Türkiye’nin mozaiği İstanbul’da en iyi şekilde tanıtacağız” dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top