İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adil-Ev Vakfı Basınla İftar Yaptı

Adil-Ev Vakfı Basınla İftar Yaptı

Merkezi Sultangazi’de bulunan ADİL-EV Vakfı düzenlediği iftar yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Adıyaman’a ait yöresel iftar menüsü ile davetlilerini ağırlayan Vakıf yöneticileri gazetecilerin sorularını da yanıtladılar.

 

Adıyaman İli ilçeleri  Kültür ve Eğitim Vakfı (Adil-Ev) vakıf binasında düzenlediği iftar yemeği ile basın mansupları ve burslu öğrencileri bir araya geldi. iftar yemeğinde Adıyaman yöresine ait  biberi ile Meşhur  Besni Tavası  özel lahmacun ve Gaziantep’ten gelen  Çağdaş Baklavası  ile  yöresel bir iftar   oldu ADİL-EV’in birde Adıyaman Besnili Gazeteci Yazar Şükrü Kaleli vardı kaleli de gazetecilerle sohbet ederek tecrübelerinden bahsederek   nasihatlarda bulundu .Son kitabı Besnililer derneği için 50 yıllık tarihini anlatan Besnililer Derneği 1965 ‘2012 isimli  kitabını hediye etti.

ADİL-EV BAŞKAN AV.MEHMET FATİH TERCAN

İftar yemeği sonrası basın mensuplarıyla sohbet eden ve soruları cevaplayan Adil-Ev Vakfı Başkanı , Av.Mehmet Fatih Tercan ,Adıyaman’ın Besni ilçesinde bir arazi satın alarak öğrenci yurdu yapacaklarını söyledi. Besni’de yapılacak öğrenci yurdunun projesinin ilgili makamlar tarafından onaylandığını belirten Tercan, “İnşallah bu yıl bu yurdumuzun temelini atacağız. Ayrıca Sultangazide  Vakıf Binası düşünüyormusunuz sorusu üzerine,.İçinde kütüphanesi,taziye evi ve birçok bölümün olacağı vakıf merkezini yapmak gibi bir gücümüz var. Ancak bu yerin de ilçemizin merkezi olan bir konumunda olmasını istiyoruz. Bundan dolayı da yerel yönetimlerden bu konuda bize yardımcı olmalarını talep ediyoruz”dedi

 

Genç Çınarlar’dan Adil-Ev Ziyareti

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top