Bağcılar

(ADIGER-FED )“ Gerger İçin Adıyaman’da

Adıyaman Gergerlililer Federasyonu (ADIGER-FED) Adıyaman da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Gergerin sorunlarını dile getirmek ve özellikle Rektörlükle 2 yıllık meslek yüksek okulu icin görüşmeler yaptılar.

(ADIGER-FED )“ Gerger İçin Adıyaman’da Temaslarda bulunuyor

Adıyaman Gergerlililer Federasyonu (ADIGER-FED) Adıyaman da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Gergerin sorunlarını dile getirmek ve özellikle Rektörlükle 2 yıllık meslek yüksek okulu icin görüşmeler yaptılar.
Merkezi İstanbul Bağcılarda Gersoy-Der binasında bulunan Gergerliler Federasyonu ,Gerger’e bir takım hizmetlerin gitmesi su ,yol, eğitim, iki yıllık yüksek okul yapılması amacıyla bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere istanbul’dan yola çıkan heyet il olarak Adıyaman valisi. Mahmut DEMİRTAŞ’ı ziyaret ettiler.

Heyeti kapıda karşılayan Vali Demirtaş ikram ve hoş sohbetlerin ardından heyeti dinledi .heyet adına Başkan Ali Acar Gerger’de yaşanan sorunları dile getirdi ve Vali beye Gerger için girişimlerde bulunursanız bizde Federasyon olarak elimizden geldiği kadar destek verip ilçemizi kalkındırmak istiyoruz dedi daha sonra Vali Demirtaş heyetin çözüm noktasında neler yapılabilinir konusunda fikirlerini not aldı değerlendirmeye alacağını belirtti.
ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Acar ,Devletin görevi ve gereği olan işlevini yerine getireceğine olan inancı ve umudu taşıyarak vali beye teşekkürlerini sunduktan sonra ADI GER-FED  işlemeli plaket taktim etti ve sonra birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

Daha sonra 2 yıllık meslek yüksek okulu talebi ile dile getirmek amacı ile Adıyaman Üniversitesi Rektörü ; Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ yü makamında ziyaret ettiler .
Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar Rektör Gönüllü’ nün makamında yaptığı açıklamada şunları söyledi ACAR;” Sebebi ziyaretimiz Biz yalnız ve ötekileştirilmiş bir ilçenin kaderinin bu olmadığına inanan Sivil Toplum Kuruluşları olarak; ilçemizin çehresini değiştirecek ve Gerger’ e bir dönüşüm sağlayacak üniversitenin elzem olduğuna inanıyoruz. Bu vesile ile bir ilki talep etmenin ve resmi bir isteğin arzusuyla Sn. Rektörümüzden talep ediyoruz. ”dedi
Konuya cevaben Adıyaman Üniversitesi Rektörü ; Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ “ böyle bir talebin ilk kez kendilerine iletildiğini, bizler gerekli akademik çalışmayı yapıp kendi bünyemizde değerlendirdikten sonra bu raporu sizlere, ilgili, görevli ve kamuoyuna açıklayacağız. “dedi
Başkan Acar “Bizler de gelecek olumlu bir raporun GERGERİMİZİ aydınlığa taşınmasına vesile olacağının temennisiyle; Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ nün heyetimize gösterdiği misafirperverlik ve alakasından dolayı Adıyaman Gergerliler Federasyonu(ADIGER-FED ) olarak şükranlarımızı sunarız. dedi” ve sonrasında plaket taktim edip hatıra fotoğrafı çekildiler.

Heyet Adıyaman da bulunduğu Adıyamanspor Başkanı Abdullah Erdem , CHP Adıyaman Merkez İlçe başkanı Hanefi Çavuş ,il Başkanı Bilal Doğanı Ziyaret etti .

Kahta Belediyesi

Daha sonraki gün Kahta İlçesine geçerek Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Öztoprak’ı ziyaret edip plaket vermek üzere talepte bulunan heyet , Başkan Toprak şehir dışında olduğundan GERSOY-DER” 2012-2014 döneminde yönetim kurulu üyesi olan, çalışma arkadaşı ve mevcut Kahta belediyesi daimi encümeni Sn. Hamza ÖZER yine Başkan Vekili Mehmet Dağ ve Başkan Yardımcısı Halil Geyik karşıladı. Plaketi Başkan Adına Başkan Vekili Mehmet Dağ aldı teşekkür etti.
Daha Sonra Kahta yerel basın yolu ile açıklama yapan Federasyona şükranlarını sunan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Öztoprak İstanbul’a geldiğinde ziyaret edeceğini belirtti.

Rektör Talha Gönüllü

Gersoy-Der Başkanı Mahmut ÖZDEMİR’inde katıldığı program çerçevesinde İstanbulda Gersoy-Der’in Geleneksel Halı Saha Futbol turnuvasının final programı için, Adıyaman Valisi ve Rektör  ziyaretlerinin ardından Gersoyder yönetim kurulu üyesi  İsmail Kutlubay ile birlikte  istanbul’a dönüş yapmak zorunda kaldılar.

Heyet daha sonrasında Kahta da iken kısa süre önce Annesini ve geçtiğimiz Perşembe günü Babasını Ak Parti Grup Başkan Vekili Sn . Ahmet AYDIN’ın Cenaze törenine katıldı ve başsağlığında bulundular.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top