Sultangazi

ADIFED Gündemi Yoğun Geçti

ADIFED Gündemi Yoğun Geçti Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Nevzan Bayhan Başkanlığında toplandı ve önemli konulara değinildi.

ADIFED Gündemi Yoğun Geçti

Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Nevzat Bayhan Başkanlığında olağan toplantısını gerçekleştirdi. Adıyaman’ın ulaşımı ve tanıtımıyla ilgili konuların görüşüldüğü toplantıya Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş telefonla katılarak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Adıyamanlılar Vakfı’nda yapılan ADIFED’in aylık olağan toplantısında Adıyaman masaya yatırıldı ve önemli kararlar alındı.

Toplantının ilk gündemi Adıyaman’ın ulaşımı oldu.  Adıyaman’a hava ulaşımının yetersiz ve pahalı olduğu, bu konuda Pegasus Havayolları ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Karayolları ulaşımı içinde otobüs firmalarıyla görüşüldüğü ve akşam saatlerine ek seferler konulması konusunda anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

25-28 Eylül tarihleri arasında Feshanede düzenlenecek olan Adıyaman Tanıtım Günleri ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirme konuşmasının ardından Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a tele konferansla bağlanılarak fikir alışverişinde bulunuldu.Vali Demirtaş Adıyaman’ın yirimiye yakın tarihi ve coğrafi güzelliğinin farklı açılardan çekilmiş tanıtım filminin hazırandığını ve Tanıtım Günlerinde dev ekranlardan katılımcılara izletileceği söylendi. Bu etkinlikte ADIFED olarak üstlenilecek görev dağılımının ardından gündemin diğer konularına geçildi.

  Hzzreti MUSA   Adıyamanda  yatıyor.

Musa A. S.’ın kabrinin Adıyaman’da olduğu iddiasının araştırılması konusunda bir açıklama yapan Sincikliler Dernek Başkanı Hamit Peker, ” Biz çocukluğumuzdan beri Kahta’nın çıkşında Gerger yolu üzerinde  bulunan mezarın Musa Peygamberin mezarı olduğu söylenirdi.  Saffan bin Muattal’ın kabride  araştırıldı ve şu an türbe yapılıyor. Eğer bu mezarlık da araştırılırsa inanıyorum doğru çıkacak ve Adıyaman Nemrut Dağı’ndan sonra tüm Dünya için bir turizm cenneti olacak.”dedi.

(Biz de Pusula İstanbul Gazetesi olarak konu ile ilgili çalışmalara başladık. Gerekli makamları harekete geçrip doğru olmasını ümit ederek çalışmalarımıza başlayacağız .Yer ile ilgili bu gün gün içerisinde resim çekilip yayınlayacağız)

Gündemin diğer konusu ADIFED’in  tanıtımı için yapılması gerekenler istişare edildi.

ADIFED’e katılmak isteyen dernekler konusunda bir açıklama yapan Başkan Nevzat Yılmaz Antalya, İzmir, Ankara, Adana gibi iller ve ilçelerden federasyona katılmak için başvuruların olduğu, katılımların gerçekleşmesiyle de Adıyamanlılar Federasyonu’nun Türkiye geneline hitap eden bir yapıya sahip olacağını söyleyerek konuyla ilgilenecek birimler oluşturuldu.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top