İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adalı (Hiniç) Derneği’nden İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Kumanyası

Adalı (Hiniç) Derneği Ramazan ayı münasebeti ile Kahta’da belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kumanyası yardımında bulunmak için istişarelerde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda olağan kongrede Adalı (Hiniç) Derneği başkanlığına seçilen Hüseyin Teke ve ekibi Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımı kampanyası başlattı.

Adalı (Hiniç) Derneği yönetimi Kahta Kaymakamı Abdil Koç ve Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ile yaptığı görüşmeler sonucunda belirlenen 300 aileye Ramazan Kumanyası dağıtmaya hazırlanıyor.

Adalı (Hiniç)Derneği ramazan yardımları kapsamında çoğunluğu Adalı (Hiniç) ve çevre köyleri olmak üzere Ramazan’ın ruhuna uygun olarak ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek.

Başkanı Hüseyin Teke, “ Ramazan gönülden gönülle temastır” dedi.  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zor durumda olan ailelere, işlerinden ayrılmak zorunda kalanlara, yoksul ve ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımında bulunmak için çalışmalara başladı.

 “Evlerde kaldığımız bu günlerde sabır ve irade ile karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden içten ve samimi duygularla tüm insanlığın bu musibetten bir an önce kurtulması için dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının; kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirerek bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top