Sultangazi

Acar’ın iftar Yemeğine Yoğun ilgi

Acar’ın iftar Yemeğine Yoğun ilgi

Acar’ın iftar Yemeğine Yoğun ilgi

Acar’ın iftar Yemeğine Yoğun ilgi. Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar’ın düzenlediği iftar yemeğine Adıyamanlı STK temsilcileri, akrabaları ve dostları yoğun ilgi gösterdi. Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ELLY Grup’un fabrikasında düzenlenen iftar programına beklenenin üzerinde bir katılım gerçekleşti.

Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı ve yerel seçimlerde CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı olan Av. Ali Acar Yönetim Kurulu Başkanı olduğu aile şirketi olan ELLY Grup’un merkez binasında düzenlediği iftar programına Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Başakşehir Adıyamanlılar Derneği(BADER) başkanı Mehmet Özcan, Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER)Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Başkanvekili Ahmet Süt, Süleymaniye İşadamları Derneği(SİAD)başkanı Mahmut Subaşı, Bağbaşı Köyü Dernek Başkanı Ahmet Çelik, Koçtepe Köyü Dernek Başkanvekili Nurettin Karakuş, Adıyaman Gergerliler Federasyonu Üye Dernekler : Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma(GERSOY-DER) Dernek Başkanı Mahmut Özdemir,  Gürgenli Dernek Başkanı İsmail Akkaya, Tirkidin Dernek Başkanı Enes Çingay, Tüm Canbeyliler Derneği Başkanı Abdulbaki Durmuş, Çamiçi Dernek Başkanı Ramazan Kartop, Drakso Dernek Başkanı Ahmet Alak, Alhasino Dernek Başkanı Hasan Basri Güzel, Çoğuruk Dernek Başkanı Nihat Saltaş, Ayrıca Drejan Ağaçlı KöyüDernek başkanı Yusuf Uğurlu,Sutepe Köyü Dernek Başkanı Aziz Karataş,Derneklerin yönetimleri dostları ve akrabaları katıldı.

Ramazan ayında paylaşmanın hazzını dostları ve hemşerileriyle birlikte yaşayan Acar ailesi misafirleriyle bire bir ilgilendiler. Belkenenin üzerinde bir katılım olmasına rağmen aksaklık yaşanmayan programda bir teşekkür konuşması yapan Av. Ali Acar, davetimize  icabet ederek bizleri onurlandıran, soframızı şereflendiren misafirlerimize teşekkür ederim dedi. Acar, ‘ Bu mubarek ayın feyzini birlikte yaşıyoruz. Paylaşmanın, birlik olmanın en güzel örneklerini yaşadığımız bu günlerde sizlerle bir çok ortamda bir araya geliyoruz. Bu günde soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize ailem adına teşekkür ediyorum.

İstanbul gibi metropollerde  yaşayan hemşerilerimizin sorunlarıyla ilgilenen, kültürümüzü yaşatan siz değerli dernek yöneticilerimize saygılarımı sunuyor minnettar olduğumuzu iletiyorum. İstanbul’da yaptığımız hizmetler kadar memleketimize de hizmet etmemiz ve hizmetin gitmesi noktasında mücadele etmeliyiz. Gerger’de insana yakışmayan hayat şartlarını düzeltmek için hep birlikte mücadele edeceğiz. ‘ diyen Acar, Adıyaman’ın sesini  duyurmak içinde yapılan çalışmalara da destek vereceklerini belirtti. Feshanede yapılacak olan Adıyaman Günleri için çalışmalara katıldıklarını ve hemşerilerininde desteğini beklediğini söyledi.

İslam dünyasında akan kan için bir bildiri yayınlayarak kınayacaklarını da belirten  Acar, akan kanın durması için dua ederek, protesto programı düzenleyeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan sohbetlerle program sona erdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top