Genel

Acar’dan Anlamlı Ziyaret

CHP  Sultangazi Belediye Başkan Adayı  Av. Ali Acar Habibler Mahallesi’nde geçtiğimiz gün çıkan olaylarda zarar gören esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

_MG_4607

Olayda zarar gören mahalle esnafı şunları dile getirdi : ” Bu olaylar artık sabrımızı taşırdı. Maddi zararı geçtik artık canımıza kastetmeye başladılar. Sokağa çıkamaz olduk. Kadınlar alışverişe , çocuklar parka gidemiyor. Herkese zor kullanıyorlar. Mahalleli bu duruma daha fazla dayanamadığı için olay bu noktaya geldi. Dilekçemizi gerekli yerlere verdik. Fakat tüm başvurularımıza rağmen elle tutulur bir sonuç alamadık. Emniyet güçleri gerekli tedbirleri alamıyor. ”

Bu sözlerin üzerine Acar : ” Görülüyor ki ortada bir görev ve sorumluluğu yerine getirememe durumu söz konusu. Emniyet ve sorumlu kişiler görevlerini yapmadıkları açıkça belli oluyor. Bu iş normal bir mahalle kavgası diye nitelendirilemez. Ortada bir örgüt var. Acilen müdahale yapılması gerekiyor. Korkuyorum demek çözüm değil. Şahsi olarak elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım ” dedi.

2 şubat Pazar günü çıkan olaylarda araçlara kurşunlar isabet ederken, kavganın taraflarından birisine ait iki dükkan ve bir araba da ateşe verilmişti. Olayların yaşandığı bölgeye giden polis ekipleri yetersiz kalınca çok sayıda çevik kuvvet polisi de mahalleye sevk edilmişti. Yanan dükkanlar ve otomobil olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüştü.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top