Sultangazi

Acar, CHP’nin İktidarı İçin Birleşmeliyiz

Acar, CHP’nin İktidarı İçin Birleşmeliyiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkan Adayı Av. Ali Acar, Cumhuriyet Mahallesi delegeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. CHP’nin iktidarı için yerelden başlayarak birlik, beraberlik ve güç birliği içinde olmak gerektiğini ifade ederek, sosyal demokratlara çağrıda bulundu.

24 Aralıkta 4. Olağan kongresini gerçekleştirecek olan CHP Sultangazi İlçe teşkilatı yeni başkan adayları ile bir araya geliyor. Bu kapsamda mahalle teşkilatı ile bir araya gelmek için çalışma başlatan başkan adayı Av. Ali Acar, bu sabah düzenlediği kahvaltılı toplantı ile Cumhuriyet Mahallesi delegeleri ile bir araya geldi. CHP’nin iktidarı için yerelden başlayarak ülke bazında daha güçlü bir sosyal demokrat anlayışın hakim olması için çalıştıklarını belirten Acar, birlik çağrısında bulundu.

2019’da yerelde ve genelde iktidarı hedeflediklerini belirten Acar, bu nedenle güçlü bir kadroya ihtiyaç duyulduğunu sosyal demokrasinin zaferi için birlik içerisinde, güç birliği yaparak hareket etmek gerektiğini söyledi.  Sosyal demokrasinin iktidarına tüm vatandaşların ihtiyacı olduğunu ve vatandaşların CHP’den bu beklentiyi gerçekleştirmesini istediğini belirtti. Bu nedenle yerel yönetimlerden başlayarak bu güç birliğini kurmaya başlamaları gerektiğini ifade ederek, “ Bu mücadeleyi verirken bireylerin değil toplumun ihtiyaçlarını baz alarak davranmamız gerekiyor. Buradan bütün arkadaşlarıma bir çağrıda bulunuyorum, daha güçlü ve etkili bir kadro için birlik çağrısında bulunuyorum” dedi.

 

Demokrasiye inanan her bireyin bu çağrıya cevap vereceğine inandığını söyleyen Acar, 20 yıllık bu iktidarın ülkeyi çıkmaza sürüklediğini ifade ederek, CHP iktidarının bütün vatandaşlar için kurtuluş olduğunu unutmadan mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top